Giganci Siatkówki: Jastrzębski Węgiel wygrał z Power Volley Milano

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali z Power Volley Milano 3:0 w pierwszym meczu rozgrywanego w Kępnie turnieju towarzyskiego Giganci Siatkówki 2019. W drugim sobotnim spotkaniu dojdzie do konfrontacji PGE Skra Bełchatów – Gas Sales Piacenza Volley.

Premierowa partia miała początkowo wyrównany przebieg, ale od stanu 10:10 przewagę zaczęli budować jastrzębianie. W grze obu ekip było trochę niedokładności, co mogło być spowodowane aklimatyzacją na nowym obiekcie. W końcówce, mimo naporu rywali, siatkarze Jastrzębskiego Węgla utrzymali punktowy dystans. Po ataku Tomasza Fornala z drugiej linii mieli piłkę setową, a mocna zagrywka Christiana Fromma zakończyła tę część meczu (25:21).

Druga odsłona była bardziej wyrównana i żadna ze stron nie mogła wypracować znaczącej przewagi. Po serwisie Fornala w siatkę to ekipa z Mediolanu pierwsza miała piłkę setową. W kolejnej akcji skutecznie zaatakował Fromm i seta zwieńczyła rywalizacja na przewagi. Zwycięsko wyszli z niej jastrzębianie, ale ostatnia akcja seta wywołała sporo kontrowersji. Trevor Clevenot zaatakował w aut, ale Włosi twierdzili, że jeden z siatkarzy Jastrzębskiego Węgla dotknął siatki (27:25).

Set numer trzy również przyniósł zaciętą walkę obu ekip. Od stanu 15:15 inicjatywę zaczęli jednak przejmować siatkarze z Jastrzębia-Zdroju (19:16, 21:17). Atak Jurija Gladyra ze środka przyniósł im piłkę meczową (24:21), a spotkanie zakończył Dominik Depowski, obijając blok rywali (25:22). MVP: Tomasz Fornal.

Jastrzębski Węgiel rozpoczął to spotkanie w składzie: Raphael Margarido, Michał Szalacha, Tomasz Fornal, Jakub Bucki, Christian Fromm, Jurij Gladyr – Jakub Popiwczak (libero), w dalszej części na parkiecie pojawili się m.in. Lukas Kampa, Dawid Konarski i Dominik Depowski.

Turnieje Gigantci Siatkówki mają na celu promowanie tej dyscypliny sportu i wspieranie chorych dzieci. Siatkarze grają na szczytny cel, bo dochód ze sprzedaży biletów trafi do podopiecznych Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba" oraz Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Terminarz i plan transmisji turnieju Tauron Giganci Siatkówki 2019  (Kępno, 12–13 października):

2019-10-12: Jastrzębski Węgiel – Power Volley Milano 3:0 (25:21, 27:25, 25:22)
2019-10-12: PGE Skra Bełchatów – Gas Sales Piacenza Volley 3:0 (25:21, 27:25, 25:19)

2019-10-13: Jastrzębski Węgiel – Gas Sales Piacenza Volley (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-10-13: PGE Skra Bełchatów – Power Volley Milano (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport Extra).