Giganci Siatkówki: PGE Skra Bełchatów ograła beniaminka Serie A1

W drugim spotkaniu rozgrywanego w Kępnie turnieju towarzyskiego Giganci Siatkówki 2019 PGE Skra Bełchatów wygrała z Gas Sales Piacenza Volley 3:0. W pierwszym sobotnim meczu Jastrzębski Węgiel pokonał Power Volley Milano 3:0.

PGE Skra Bełchatów miała przed tym turniejem spore kłopoty kadrowe. Trzej środkowi (Norbert Huber, Karol Kłos, Jakub Kochanowski) oraz dwaj przyjmujący (Artur Szalpuk i Milad Ebadipour) rywalizują obecnie w rozgrywanym w Japonii Pucharze Świata. Trener Michał Mieszko Gogol w starciu z beniaminkiem Serie A1, posłał więc do boju eksperymentalny skład: Kamil Droszyński, Milan Katić, Piotr Orczyk, Dusan Petković, Aleksander Antosiewicz, Wojciech Sobala – Kacper Piechocki (libero).

W tej sytuacji wydawało się, że to podopieczni trenera Andrei Gardiniego będą zdecydowanymi faworytami tej konfrontacji. Pierwsza partia zaprzeczyła jednak tym przewidywaniom. Bełchatowianie grali skutecznie, dobrze w ich szeregach prezentował się junior Antosiewicz (rocznik 2001). Wypracowali sobie znaczącą przewagę (17:8), a rywale nie zawiesili im poprzeczki zbyt wysoko. Dopiero w końcówce odrobili część strat, ale ich dwa błędy w polu zagrywki przyniosły PGE Skrze dwa ostatnie punkty (25:21).

Set numer dwa był bardzo wyrównany, a wynik długo oscylował wokół remisu (7:7, 12:12, 17:17). W końcówce, od stanu 22:22 dwie akcje padły łupem siatkarzy Piacenzy. Skuteczny atak Petara Krsmanovicia z przechodzącej piłki dał im setbola (22:24), ale bełchatowianie zdołali wyjść z tej opresji! Doprowadzili do rywalizacji na przewagi, którą wygrali 27:25. Dwa decydujące punkty przyniosły im skuteczne ataki Petkovicia.

Trzecią odsłonę lepiej rozpoczęli siatkarze PGE Skry (4:1, 6:2), a ekipa z Italii znów zaczęła popełniać proste błędy. W dalszej części seta bełchatowianie utrzymywali punktowy dystans. Atak Igora Yudina po skosie w aut oznaczał piłkę setową (24:18), a Petković ustalił wynik seta na 25:19 i zakończył cały mecz. MVP: Dusan Petković.

W niedzielę na turnieju w Kępnie dojdzie do konfrontacji Jastrzębski Węgiel – Gas Sales Piacenza Volley oraz PGE Skra Bełchatów – Power Volley Milano.

Turnieje Gigantci Siatkówki mają na celu promowanie tej dyscypliny sportu i wspieranie chorych dzieci. Siatkarze grają na szczytny cel, bo dochód ze sprzedaży biletów trafi do podopiecznych Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba" oraz Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Wyniki, terminarz i plan transmisji turnieju Tauron Giganci Siatkówki 2019  (Kępno, 12–13 października):

2019-10-12: Jastrzębski Węgiel – Power Volley Milano 3:0 (25:21, 27:25, 25:22)
2019-10-12: PGE Skra Bełchatów – Gas Sales Piacenza Volley 3:0 (25:21, 27:25, 25:19)

2019-10-13: Jastrzębski Węgiel – Gas Sales Piacenza Volley (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-10-13: PGE Skra Bełchatów – Power Volley Milano (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport Extra).