Nazwa i skład wielką niewiadomą... Informacyjny chaos wokół dawnego ONICO Warszawa

Siatkówka
Nazwa i skład wielką niewiadomą... Informacyjny chaos wokół dawnego ONICO Warszawa
fot. Cyfrasport

Sporo sprzecznych informacji pojawiło się ostatnio w mediach w sprawie siatkarskiego klubu z Warszawy, występującego do niedawna pod nazwą ONICO. Dalsze losy siatkarzy ze stolicy nadal pozostają wielką niewiadomą. Klub również nie wydał jeszcze w tej sprawie żadnego komunikatu.

W wyniku kłopotów finansowych sponsora tytularnego klub z Warszawy stanął nad przepaścią. Musi teraz wykonać jakiś krok, wciąż nie wiadomo jednak w którą stronę. Kamil Składowski ogłosił w piątek informację, że wicemistrz Polski przystąpi do meczu o Superpuchar Polski z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Spotkanie to zaplanowano na środę 23 października w Arenie Gliwice.
 
"Szanowni Państwo, informujemy że Zarząd klubu z Warszawy, dawniej ONICO Warszawa, potwierdził oficjalnie Zarządowi Polskiej Ligi Siatkówki udział swojej drużyny w meczu o Superpuchar 2019" – napisał na Twitterze rzecznik PLS. 
 
Również w piątek organizatorzy XV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia podali komunikat, że "w związku z niepokojącymi doniesieniami medialnymi dotyczącymi ryzyka nieotrzymania przez ONICO Warszawa licencji PZPS do udziału w rozgrywkach Plus Ligi w sezonie 2019/20 oraz braku gwarancji udziału w XV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia, organizatorzy postanowili zrezygnować z udziału stołecznego klubu w imprezie". Ogłoszono nawet, że miejsce dawnego ONICO zajmą siatkarze Cuprum Lubin.
 
Po kilku godzinach informacja ta była już nieaktualna. Organizatorzy Memoriału ogłosili sprostowanie i okazało się, że siatkarze ze stolicy jednak zaprezentują się w Swarzędzu-Zalasewie.
 
"Po dzisiejszej informacji o wycofaniu warszawskiej drużyny z turnieju i dołączeniu do Memoriału Cuprum Lubin, organizatorzy otrzymali zapewnienie od prezesa Piotra Gacka o gotowości drużyny do stawienia się w Swarzędzu-Zalasewie. Natychmiast doszło do trójstronnej rozmowy z Zarządami stołecznych i "Miedziowych", których efektem jest utrzymanie pierwotnego składu XV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia" – przeczytaliśmy w komunikacie.
 
Czyli drużyna zagra zarówno w Memoriale Gołasia, jak i w meczu otwarcia sezonu o Superpuchar Polski, nie wiadomo jednak pod jaką nazwą i w jakim składzie. 
 
Do tej pory z drużyną rozstał się już oficjalnie tylko Bram van den Dries. Belgijski atakujący w nadchodzącym sezonie ma bronić barw koreańskiego KB Insurance Stars. Co z pozostałymi siatkarzami? W mediach pojawiają się różne plotki i spekulacje, w których np. Piotr Łukasik łączony jest z ZAKSĄ, a Bartosz Kwolek z Asseco Resovią lub ZAKSĄ. Warto jednak przypomnieć, że dosłownie przed chwilą kontrakt z ekipą mistrza Polski podpisał przyjmujący z Italii Simone Parodi. 
 
W piątek siatkarze z Warszawy rozegrali w Solcu Kujawskim towarzyskie spotkanie z BKS Visła Bydgoszcz, które wygrali 3:0 (25:21, 25:21, 26:24). W meczu tym podopieczni trenera Andrei Anastasiego wystąpili w składzie:
 
Antoine Brizard, Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona, Kevin Tillie, Igor Grobelny, Wiktor KłękDominik Jaglarski (libero) oraz Jakub Kowalczyk, Patryk Niemiec, Michał Kozłowski
 
W kadrze meczowej trener miał do dyspozycji jedenastu zawodników; oprócz tych, którzy zagrali, znalazł się w niej jeszcze Oskar Moroziuk. Do klubu ma jeszcze dołączyć białoruski atakujący Artur Udrys. Przypomnijmy, że Bartosz Kwolek oraz Damian Wojtaszek przebywają obecnie w Japonii, gdzie bronią barw reprezentacji Polski w Pucharze Świata.
RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze