UFC: Jędrzejczyk zamęczyła Waterson. Pewne zwycięstwo Polki

Sporty walki

Joanna Jędrzejczyk (16-3, 4 KO, 1 SUB) po raz kolejny włączyła się do walki o najwyższe cele w kategorii słomkowej. Na gali UFC w Tampie pokonała jednogłośnie na punkty Michelle Waterson (17-7, 3 KO, 9 SUB).

Największe znaki zapytania dotyczyły wagi polskiej zawodniczki. W środę pojawiły się doniesienia o tym, że nie zmieści się w limicie wagi słomkowej (52 kg, 115 funtów), a walka prawdopodobnie zostanie odwołana. Jej rywalka przyznała, że nie jest zainteresowana catchweightem. Miała też nadzieję, że Jędrzejczyk uda się zrobić wagę.

 

Polka zachowała spokój, a w rozmowach z dziennikarzami apelowała o cierpliwość. Ostatecznie to ona miała rację. Na piątkowej ceremonii ważenia bez większego problemu osiągnęła 115,5 funta. Jej uśmiech mówił wszystko.

 

Na papierze Jędrzejczyk miała wszelkie atuty, by zakończyć ten pojedynek zwycięsko. Wszystko potwierdziło się na dystansie pięciu rund, bo tyle trwała ta walka.

 

W dwóch pierwszych rundach oglądaliśmy sporo klinczu. Widać było przewagę siłową Polki, choć "Karate Hottie" miała swoje momenty, kiedy potrafiła odwrócić ją na siatce. Jędrzejczyk w swoim dawnym stylu wyprowadzała mnóstwo niskich kopnięć, świetnie kontrowała właśnie kopnięciami i miała wszystko pod kontrolą. Może z dwoma wyjątkami. W trzeciej rundzie dała się zaskoczyć. Waterson wpięła się za plecy i była blisko sfinalizowania duszenia. Polka zdołała na szczęście odwrócić pozycję. W piątym starciu Amerykanka ponownie wylądowała za plecami, ale tym razem nie miała już sił, by postraszyć byłą mistrzynię.

W aspekcie kickbokserskim przewaga Jędrzejczyk nie podlegała dyskusji. Jej ciosy proste oraz kopnięcia rozbijały Waterson. 


Po pięciu rundach przyznali zwycięstwo Polce.

Tak prezentują się statystyki:

 

 

Wynik walki: 

 

Joanna Jędrzejczyk (16-3, 4 KO, 1 SUB) pokonała jednogłośnie na punkty (2x 50:45, 49:46) Michelle Waterson (17-7, 3 KO, 9 SUB)

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie