Euro 2020 jest dla Austrii na wyciągnięcie ręki

Piłka nożna
Euro 2020 jest dla Austrii na wyciągnięcie ręki
fot. Cyfrasport

- Już nic złego nie może się stać - napisano w austriackich mediach o szansach drużyny narodowej na awans na piłkarskie mistrzostwa Europy. W tym celu potrzebny jest jej jeden punkt w dwóch ostatnich kolejkach. W niedzielę wygraną z Macedonią (2:0) miejsce na Euro 2020 zapewniła sobie Polska.

Po ośmiu kolejkach Austria ma 16 punktów i wyprzedza o pięć Macedonię Północną i Słowenię. W listopadzie zagra u siebie z reprezentantami z Półwyspu Bałkańskiego i na wyjeździe z zajmującą ostatnie miejsce Łotwą, która nie zdobyła jeszcze punktu. Polska prowadzi w grupie G z 19 "oczkami".

 

Niedzielna wygrana ze Słowenią była kluczowa dla podopiecznych selekcjonera Franco Fody.

 

- Cały ten sukces zawdzięczamy temu zwycięstwu 1:0. Wspaniałe było to, jak drużyna się zaprezentowała, jak każdy walczył o tą wygraną, na której ewidentnie wszystkim zależało. Widać było tego samego ducha walki, który pozwolił nam zakwalifikować się na Euro 2016 - ocenionili dziennikarze internetowego serwisu "Kronen Zeitung".

 

Na stronie internetowej "Oberoesterreichische Nachrichten" chwalono postawę zarówno słoweńskich piłkarzy, jak i kibiców. Mogący pomieścić ok. 15 tysięcy osób stadion Stozice wypełnił się po raz drugi w tych eliminacjach - poprzednio sprzedano wszystkie bilety na mecz z Polską we wrześniu.

 

- Słoweńscy kibice wiedzą, jak stworzyć sportową atmosferę. Wypełnione Stozice były wczoraj piłkarską perełką, nie ma co do tego wątpliwości. Austria była indywidualnie na wyższym poziomie, ale Słoweńcy próbowali wykorzystać emocje, podjęli pełne ryzyko. Groźnych sytuacji jednak nie stwarzali - ocenili dziennikarze serwisu.

 

Przyznano też, że choć Austria grała bardzo dobrze, miała też trochę szczęścia.

 

- Tak było, gdy Michael Gregoritsch zagrał ręką we własnym polu karnym (34.), oraz przy faulu Andreasa Ulmera na Romanie Bezjaku (37.), za który należała się czerwona kartka, a dostał tylko żółtą. Wtedy na pewno mecz byłby inny - zaznaczyli dziennikarze portalu..

 

W ostatnich dwóch kolejkach Polskę czekają spotkania z Izraelem na wyjeździe i Słowenią w Warszawie. Biało-Czerwoni walczą jeszcze o to, aby znaleźć się w pierwszym koszyku na losowanie fazy grupowej przyszłorocznych mistrzostw.

 

WYNIKI I TABELE EL. EURO 2020

NP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze