Szalpuk uratował seta! Efektowne wejście przyjmującego (WIDEO)

W swym przedostatnim meczu Pucharu Świata 2019 polscy siatkarze pokonali reprezentację Kanady 3:0. Zwycięstwo to nie przyszło jednak łatwo, a największe trudności podopieczni trenera Vitala Heynena przeżywali w drugim secie. Kto wie, jak skończyłaby się ta partia, gdyby w końcówce na boisku nie pojawił się Artur Szalpuk.

Przyjmujący PGE Skry Bełchatów wszedł na parkiet przy stanie 20:22, a w końcówce zdobył trzy ważne punkty. Najpierw obił blok rywali (22:22), potem popisał się efektowną kiwką, która przyniosła biało-czerwonym piłkę setową (24:23). Rywale doprowadzili do rywalizacji na przewagi, ale w kolejnej akcji znów zapunktował Szalpuk (25:24). Chwilę później Polacy zakończyli seta skutecznym blokiem.

Polska wygrała w Hiroszimie z Kanadą 3:0, notując ósme zwycięstwo w tym turnieju i utrzymując drugą lokatę przed ostatnią kolejką spotkań. Szalpuk skończył ten mecz z bilansem dziewięciu zdobytych punktów (7/10 w ataku + 2 blok).

Końcówka drugiego seta meczu Polska – Kanada (3:0) w załączonym materiale wideo.