PŚ siatkarzy: Polska - Iran. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Przed reprezentacją Polski ostatni mecz podczas siatkarskiego Pucharu Świata. Rywalami Biało-Czerwonych będzie Iran. Spotkania obu drużyn zawsze dostarczają dużo emocji. Czy tym razem będzie podobnie? Relacja i wynik na żywo z meczu Polska - Iran na Polsatsport.pl.

Polacy podczas rozgrywanego w Japonii Pucharu Świata rozegrali dotychczas dziesięć spotkań. Wygrywali m.in. z Rosją, Włochami czy też Argentyną. Dwa razy musieli uznać wyższość rywali. Najpierw lepsi od Biało-Czerwonych okazali się Amerykanie. W niedzielę zaś po kapitalnym boju przegraliśmy z Brazylią. "Canarinhos" zapewnili sobie już wygraną w Pucharze Świata. Kadrze trenera Heynena zostaje walka o drugą pozycję, którą zajmują przed wtorkowym meczem.

Wygrana 3:0, 3:1 lub 3:2 spowoduje, że Polacy obronią pozycję wiceliderów. W przypadku przegranej będziemy musieli liczyć na wpadkę ekipy Stanów Zjednoczonych z Egiptem. Nasi siatkarze mogą być natomiast pewni, że tegoroczną edycję zakończą w najlepszej trójce.

O meczach Polski z Iranem można by napisać książki. Spotkaniom obu ekip zawsze towarzyszą emocje, nie zawsze te pozytywne. Ostatnie siedem meczów Biało-Czerwonych z Persami to na zmianę zwycięstwa jednych i drugich.

Iran w Japonii nie radzi sobie zbyt imponująco. Zaczął od porażek z Rosją i Egiptem. Później przegrywał jeszcze z Brazylią, USA, gospodarzami i Włochami. W efekcie siatkarze z Bliskiego Wschodu zajmują dopiero siódmą pozycję w klasyfikacji generalnej PŚ.

Ostatnie spotkanie będzie zapewne testem przygotowania fizycznego dla Polaków i Irańczyków. Puchar Świata jest bardzo wymagający ze względu na terminarz. Ostatnie sześć kolejek rozgrywa się w siedem dni. Szeroka ławka bardzo przydała się Biało-Czerwonym w poniedziałkowym meczu z Kanadą. Kilkanaście godzin wcześniej zawodnicy Heynena stoczyli morderczy, pięciosetowy bój z Brazylią. Sam selekcjoner stwierdził, że przepisem na sukces były dobre zmiany.

Dotychczas w historii Polska raz kończyła Puchar Świata na drugiej pozycji. Miało to miejsce w 2011 roku. Cztery lata temu skończyliśmy na trzeciej pozycji. Persowie jeszcze nigdy nie zakończyli tych rozgrywek w czołowej czwórce.

Relacja i wynik na żywo z meczu Polska - Iran od godziny 5.20 na Polsatsport.pl.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie