Puchar Świata: Leon w Drużynie Marzeń

Podczas ceremonii medalowej zamykającej Puchar Świata 2019 poznaliśmy też Drużynę Marzeń turnieju rozegranego w Japonii. Znalazł się w niej reprezentant Polski Wilfredo Leon, który wybrany został jednym z dwóch najlepszych przyjmujących. Statuetka MVP powędrowała na ręce Brazylijczyka Alana.

Leon został ogłoszony pierwszym członkiem Drużyny Marzeń. Chwilę później drugim przyjmującym, który trafił do zespołu gwiazd ogłoszono Japończyka Yukiego Ishikawę. Na środku siatki postawiono z kolei na innych medalistów Pucharu Świata 2019 Maxwella Holta z USA oraz Brazylijczyka Lucasa Saatkampa. Rodacy tego ostatniego Thales Hoss (najlepszy libero) i Alan Souza także znaleźli się w Drużynie marzeń, a ten ostatni dostał statuetkę dla MVP turnieju. Ekipę uzupełnili Micah Christenson i Yuji Nishida.

Biało-czerwoni zajęli drugie miejsce w Pucharze Świata za "Canarinhos" i otrzymali czek w wysokości 315 tys. dol. (300 tys. do podziału dla zawodników i 15 tys. dla federacji).