Tymex Boxing Night 10 w Łomiankach: Karta walk

Sporty walki
Tymex Boxing Night 10 w Łomiankach: Karta walk
fot. materiały prasowe

19 października 2019 roku w Łomiankach odbędzie się gala Tymex Boxing Night 10. W walce wieczoru Damian Wrzesiński (17-1-2) powalczy z Argentyńczykiem Miguelem Antinem (18-3) o pas międzynarodowego mistrza Polski. Poniżej karta walk gali Tymex Boxing Night 10 w Łomiankach.

Wrzesiński w zawodowej karierze był już mistrzem Polski wagi lekkiej i super lekkiej, a teraz w walce wieczoru zmierzy się z Argentyńczykiem Antinem (18-3) o tytuł międzynarodowego mistrza Polski kategorii lekkiej. W ostatnim, bardzo ciekawym pojedynku Wrzesiński wygrał niejednogłośnie z Kamilem Młodzińskim, a teraz czeka go nowe i jeszcze większe wyzwanie.

 

Promotorzy Mariusz i Marcel Grabowscy bardzo mocno stawiają również na boks kobiecy. Podczas ostatniej gali Tymex Boxing Night 9 w Częstochowie tytuł mistrzyni świata obroniła niepokonana Ewa Brodnicka (18-0). W Łomiankach walczyć będą doświadczona Oleksandra Sasha Sidorenko i rozpoczynająca karierę Laura Grzyb, 2-krotna mistrzyni Polski i medalistka mistrzostw Europy kadetów. Przeciwniczką Grzyb będzie Węgierka Valeria Aletta Kovacs.

 

Michałowi Żeromińskiemu, który na amatorskich ringach wygrywał m.in. z Andrzejem Fonfarą i Maciejem Sulęckim, a nie powiedział jeszcze ostatniego słowa wśród profesjonalistów, wciąż bardzo mocno zależy na tytule mistrza Polski. - Na profesjonalnych ringach, w ocenie sędziów dwukrotnie przegrałem na punkty z Łukaszem Wierzbickim. O werdyktach można dyskutować, ale bezsporny pozostaje fakt, że nie mam w dorobku mistrzostwa Polski. Chcę ten cel zrealizować i nie kończę z boksowaniem, mimo ostatnich niepowodzeń - mówi Żeromiński, który zmierzy się z Białorusinem Nadzirem Bakhshyieu.

 

Przed Kamilem Bodziochem walka z Michałem Bołozem, uczestnikiem „Polskiego Turnieju Wagi Ciężkiej”. Kolejne pojedynki stoczą urodzeni w Grecji bracia Stanisław i Maksymilian Gibadło. Ten drugi spotka się z Dawidem Przybylskim, a Stanisław z Danielem Urbańskim, który przed laty boksował z takimi bokserami jak Kazach Giennadij Gołowkin i Rosjanin Zaurbek Bajsangurow. W innej walce w Łomiankach Tomasz Nowicki powalczy z Błażejem Nowakiem.

 

Karta walk:

 

k. lekka: Damian Wrzesiński (17-1-2) - Miguel Antin (18-3-0) o pas międzynarodowego mistrza Polski
k. lekka: Oleksandra Sidorenko (7-0-0) - Mayra Alejandra Gomez (18-9-0)
k. półśrednia: Michał Żeromiński (13-5-2) - Nadzir Bakhshyieu (4-7-2)
k. ciężka: Kamil Bodzioch - Michał Bołoz (2-1-0)
k. superśrednia: Stanisław Gibadło (2-0-0) - Daniel Urbański (21-31-3)
k. superpółśrednia: Maksymilian Gibadło (2-0-0) - Dawid Przybylski (0-1-0)
k. średnia: Tomasz Nowicki (2-0-0) - Błażej Nowak (1-0-0)
k. piórkowa: Laura Grzyb (1-0-0) - Valeria Aletta Kovacs (2-3-0)

 

Transmisja gali Tymex Boxing Night 10 w Łomiankach w sobotę 19 października od 19:00 w Polsacie Sport Fight i od 20:00 w Polsacie Sport.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie