NHL: Hat-trick Kane'a w pierwszej tercji

Evander Kane popisał się hat-trickiem w pierwszej tercji w wygranym, środowym meczu San Jose Sharks z Carolina Hurricanes 5:2 w lidze NHL. Kanadyjski hokeista wpisał się na listę strzelców w 9., 18. i 20. minucie.

28-letni Kane został pierwszym zawodnikiem "Rekinów", który zanotował hat-tricka w pierwszej części gry. Ośmiu innych hokeistów tego klubu zdobywało po trzy i więcej bramek w drugiej lub trzeciej tercji. Jednym z nich był Patrick Marleau, który uzyskał cztery gole w spotkaniu z Colorado Avalanche (5:2) 23 stycznia 2017 roku.

- Krążek znajdował mój kij, a ja znajdowałem drogę do siatki - stwierdził Kane.

Zespół Hurricanes miał zdecydowaną przewagę w liczbie strzałów - 38:22, ale bardzo dobrze spisywał się bramkarz Sharks Martin Jones. Pokonali go tylko Dougie Hamilton i Erik Haula.

W tym sezonie nie ma już drużyn bez porażki. Po pięciu zwycięstwach z rzędu ekipa Avalanche uległa na wyjeździe Pittsburgh Penguins 2:3 po dogrywce. O sukcesie "Pingwinów" przesądził Brandon Tanev w 64. minucie.

W innym spotkaniu Anaheim Ducks wygrali z Buffalo Sabres 5:2 (mimo że było 0:2 po 17 minutach), a decydująca okazała się druga tercja, w której strzelili trzy bramki.

Z kolei Edmonton Oilers pokonali Philadelphia Flyers 6:3. Connor McDavid zapisał na koncie jedno trafienie i cztery asysty. Bramkarz "Nafciarzy" Mikko Koskinen obronił aż 49 uderzeń graczy "Lotników".