SuperLega: Terminarz i plan transmisji pierwszej kolejki

Siatkówka

Rozpoczynają się rozgrywki jednej z najmocniejszych lig na świecie, jaką jest SuperLega. Rywalizować w niej będzie kilku Polaków, m.in. Wilfredo Leon, Bartosz Kurek i Mateusz Bieniek. Który z nich udanie zainauguruje sezon? Zobaczcie terminarz i plan transmisji pierwszej kolejki ligi włoskiej.

Po przerwie reprezentacyjnej powracają rozgrywki ligowe. Do walki W jednej z najmocniejszych lig świata, czyli lidze włoskiej, staną największe gwiazdy światowej siatkówki. Wśród nich będą również polscy siatkarze. Drugi rok w ekipie Sir Safety Conad Perugia spędzi Wilfredo Leon, który ma za sobą pierwszy sezon w biało-czerwonych barwach. Po czterech latach na Półwysep Apeniński powraca Bartosz Kurek. Po odejściu z ONICO Warszawa atakujący reprezentacji Polski przeniesie się do Monzy, czyli ekipy, która zakończyła ubiegłoroczne rozgrywki na ćwierćfinale.

 

Pierwsze kroki we Włoszech stawiać będzie świeżo upieczony brązowy medalista mistrzostw Europy i mistrz świata Mateusz Bieniek. Przed 25-letnim środkowym trudne wyzwanie, bowiem dołączy do zespołu mistrza Italii, Cucine Lube Civitanova. O miejsce w wyjściowej szóstce tego zespołu będzie walczył również Kamil Rychlicki. To luksemburski siatkarz polskiego pochodzenia, który może zagrać zarówno na pozycji atakującego, jak i przyjmującego.

 

Drugi rok we włoskiej Modenie zanotuje Bartosz Bednorz. Poprzednie rozgrywki były dla niego niezwykle udane, a w efekcie tego siatkarz znakomicie rozpoczął sezon reprezentacyjny zdobywając nagrodę indywidualną w turnieju Final Six Ligi Narodów. Polak o miejsce w składzie będzie rywalizował z takimi gwiazdami, jak Ivan Zaytsev, Matthew Anderson czy Giulio Pinali.

 

Ekipę Calzedonii Verona zasilił atakujący Bartłomiej Kluth, który poprzedni sezon spędził w Izraelu. Do zespołu Hapoel Kfar Saba zawodnik przeniósł się z upadłej Stoczni Szczecin.

 

Terminarz i plan transmisji pierwszej kolejki SuperLega:

 

2019-10-19: Vero Volley Monza - Allianz Milano (godzina 15:55 na żywo Polsatsport.pl, o 20:30 premiera w Polsacie Sport News)
2019-10-20: Cucine Lube Civitanova - Gas Sales Piacenza (godzina 17:55 na żywo Polsatsport.pl, o 20:30 premiera w Polsacie Sport News)
2019-10-20: Leo Shoes Modena - Kioene Padova (godzina 18:00)
2019-10-20: Calzedonia Verona - Globo Banca Popolare del Frusinate Sora (godzina 18:00)
2019-10-20: Consar Ravenna - Itas Trentino (godzina 18:00)
2019-10-20: Top Volley Latina - Sir Safety Conad Perugia (godzina 18:00, transmisja w Polsacie Sport Extra)

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze