MŚ siatkarek 2022: Wyniki czwartkowych meczów - 29 września

Serbia wygrała z reprezentacją Niemiec w meczu grupy C.

Na czwartek zaplanowano osiem kolejnych meczów mistrzostw świata siatkarek 2022. Po meczach Tajlandia – Korea Południowa (3:0) oraz Turcja – Chorwacja (3:0) poznaliśmy wszystkie cztery drużyny z "polskiej" grupy B, które awansowały do drugiej fazy turnieju. Polskie siatkarki, po trzech wygranych meczach, poniosły pierwszą porażkę – uległy Dominikanie 1:3. Sprawdź wyniki czwartkowych meczów MŚ siatkarek 2022.

Spotkania czwartej kolejki rozegrały w Gdańsku zespoły grupy B. Siatkarki Tajlandii wygrały z Koreą Południową 3:0, a Turcja rozgromiła w trzech setach Chorwację. Takie wyniki oznaczają, że awans z grupy B wywalczyły reprezentacje Polski, Dominikany, Tajlandii oraz Turcji. na zakończenie dnia, polskie siatkarki przegrały z Dominikaną 1:3.

W grupie C, która swoje mecze rozgrywa w Łodzi, Kanada łatwo uporała się z Kazachstanem, wygrywając 3:0. Mecz Serbek z Niemkami był zdecydowanie bardziej wyrównany, ale mistrzynie świata zdołały zamknąć go w trzech setach. Serbki były skuteczniejsze w końcówkach i wygrywały kluczowe akcje. W trzecim spotkaniu tej grupy Bułgarki zdołały urwać seta ekipie Stanów Zjednoczonych, wygrywając drugą partię. Pozostałe odsłony toczyły się pod dyktando Amerykanek (25:14, 25:11, 25:15), które zgarnęły komplet punktów.

W grupie A reprezentacja Włoch pokonała Kenię 3:0. W drugiej odsłonie drużyna z Afryki zdołała nawiązać wyrównaną walkę (25:23), ale w pozostałych dwóch partiach doświadczone siatkarki Italii były zdecydowanie lepsze. W meczu Portoryko – Kamerun wyrównany był tylko pierwszy set (25:23), w dwóch kolejnych Portorykanki pewnie wygrały i zamknęły to spotkanie w trzech setach.