MŚ siatkarek 2022: Wyniki wtorkowych meczów - 27 września

Reprezentacja Chin pewnie wygrała z Kolumbią w meczu grupy D.

Mistrzostwa świata siatkarek nabierają tempa! Wtorek to piąty dzień zmagań w turnieju rozgrywanym na boiskach Polski i Holandii. Do gry wróciły siatkarki "polskiej" grupy B, które w gdańskiej Ergo Arenie rozegrały drugą kolejkę. Polska wygrała z Tajlandią 3:0. Sprawdź wyniki wtorkowych meczów MŚ siatkarek 2022.

Drużyny rywalizujące w grupie B przeniosły się już z Arnhem do Gdańska. Na wtorek zaplanowano drugą kolejkę spotkań, którą rozpoczęła konfrontacja Turcji z Koreą Południową. Turczynki były faworytkami i nie dały rywalkom żadnych szans, pewnie wygrywając w trzech setach. W drugim meczu tej grupy Dominikana pewnie pokonała Chorwację. Wynikiem 3:0 zakończyło się również spotkanie Polski z Tajlandią.

W grupie A mistrzynie Europy Włoszki wygrały z Belgią 3:1 i trzema zwycięstwami na koncie prowadzą w tabeli z kompletem punktów. Siatkarki Italii przegrały pierwszą partię (21:25), a dwie kolejne wygrały po ciężkim boju na przewagi (30:28, 29:27). Czwarta odsłona już pod dyktando Włoszek – 25:9. Paola Egonu zdobyła dla zwycięskiej ekipy aż 31 punktów. W drugim meczu tej grupy zmierzyły się dwie ekipy z Afryki. Kamerun przegrał z Kenią 0:3.

W jedynym wtorkowym meczu grupy D Chiny zagrały z Kolumbią. Drużyna z Azji była zdecydowanym faworytem i potwierdziła to na parkiecie w Arnhem. Pewnie wygrała 3:0, a rywalki jedynie w drugim secie przebrnęły przez barierę dwudziestu zdobytych punktów.