MŚ siatkarek 2022: Wyniki środowych meczów - 28 września

Brazylia pokonała Kolumbię.

Środa to kolejny dzień zmagań w mistrzostwach świata siatkarek 2022. Zaplanowano rozegranie sześciu spotkań, z których aż trzy to rywalizacja w "polskiej" grupie B. Reprezentacja Polski pokonała w Gdańsku Koreę Południową 3:0. Sprawdź wyniki środowych meczów MŚ siatkarek 2022.

Trzy kolejne spotkania rozegrano w grupie B w Gdańsku. Tajlandia pewnie ograła Chorwację 3:0. W spotkaniu Turcja – Dominikana gra obu ekip falowała. Pierwszy set dla Dominikany, dwa kolejne dla Turcji. W czwartym kolejne załamanie gry Turczynek i zwycięzcę spotkania miał wyłonić tie-break. W nim zaliczkę uzyskała reprezentacja Turcji, która dowiozła przewagę do końca (15:13). Polskie siatkarki pewnie wygrały z Koreą Południową 3:0. W swym trzecim meczu turnieju odniosły trzecie zwycięstwo i zapewniły sobie awans do drugiej rundy grupowej.

W pierwszym meczu grupy B oglądaliśmy rywalizację dwóch drużyn z Azji. Chiny pokonały Japonię 3:0, ale zaciętą walkę obu ekip oglądaliśmy w dwóch setach zakończonych grą na przewagi – pierwszym (28:26) oraz trzecim (29:27). Brazylia pewnie ograła Kolumbię w trzech setach. W trzecim spotkaniu tej grupy Argentyna wygrała z reprezentacją Czech 3:1.

Skrót meczu Brazylia - Kolumbia:

W jedynym rozegranym w środę meczu grupy A Holandia zwyciężyła Portoryko 3:1. Pierwszą partię wygrały Portorykanki, w trzech kolejnych wyraźnie lepsza była jednak drużyna z Europy.