MŚ siatkarek 2022: Szybkie 3:0 w meczu "polskiej" grupy

Tajlandia pewnie wygrała z Chorwacją.

Siatkarki Tajlandii pokonały w Gdańsku Chorwację 3:0 w meczu trzeciej kolejki grupy B mistrzostw świata. O godzinie 20.30 w spotkaniu tej samej grupy Polki w zmierzą się z Koreą Południową.

Tajki szybko zregenerowały się po wtorkowej, dość dotkliwej porażce z biało-czerwonymi (0:3). Przeciwko Chorwatkom dominowały przez wszystkie sety i zanotowały drugie zwycięstwo w turnieju. Drużyna z Europy jedynie w trzeciej odsłonie do końca seta próbowały dotrzymać rywalkom kroku.

Najwięcej punktów dla zwyciężczyń zdobyły Ajcharaporn Kongyot (22), Chatchu-On Moksri (14), Pimpichaya Kokram (10), a dla Chorwacji – Samanta Fabris (13).

Skrót meczu Tajlandia - Chorwacja:

Chorwatki z kolei doznały trzeciej porażki w mundialu i mają już niewielkie szanse na awans do kolejny fazy turnieju. Siatkarki z Bałkanów czekają jeszcze mecze z Koreą i Dominikaną.

Tajlandia – Chorwacja 3:0 (25:18, 25:13, 25:21)