Moto2: Nieprawdopodobna obrona przed upadkiem Marqueza (WIDEO)

Moto

"Czy to obrona stulecia? Wciąż nie wiemy jak Alexowi Marquezowi udało się z tego wyjść!" - napisano na oficjalnym profilu MotoGP na Facebooku. Chodzi o sytuację z sobotnich kwalifikacji przed Grand Prix Japonii, w których młodszy z braci Marquez dokonał niebywałej sztuki.

Pogoda podczas serii kwalifikacyjnej nie sprzyjała zawodnikom. Padający deszcz oraz mokry tor powodował, że uczestnicy musieli zachować czujność, aby uniknąć wypadków. Blisko zapoznania się z nawierzchnią był 23-letni Marquez (młodszy brat pięciokrotnego mistrza świata MotoGP - Marca Marqueza), który cudem uniknął poważnego upadku.

 

W pewnym momencie Hiszpan stracił kontrolę nad motocyklem i gdy wydawało się, że upadek jest nieunikniony, w tylko sobie znany sposób potrafił utrzymać kontakt z maszyną, a następnie wsiąść z powrotem i kontynuować jazdę! Wspomniane sceny, które doskonale widać na materiale wideo, można śmiało porównać do próby ujarzmienia byka...

 

Marquez, który jest liderem klasyfikacji generalnej Moto2, zajął czwarte miejsce w kwalifikacjach. Do zakończenia sezonu pozostały cztery rundy. Hiszpan ma 40 punktów przewagi nad swoim rodakiem, drugim Augusto Fernandezem.

 

Niebywały wyczyn Alexa Marqueza w załączonym materiale wideo.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie