MŚ w kickboxingu: 37 reprezentantów Polski wystąpi w Sarajewie

Sporty walki
MŚ w kickboxingu: 37 reprezentantów Polski wystąpi w Sarajewie
fot. PAP

37-osobowa reprezentacja Polski wystąpi w mistrzostwach świata w kickboxingu w formułach K1, low kick i light contact. Turniej rozpocznie się w poniedziałek w Sarajewie. Za miesiąc specjaliści full contact, kick light i pointfightingu walczyć będą w Antalyi.

W składzie na zawody w Bośni i Hercegowiny znaleźli się m.in. triumfatorzy poprzednich MŚ, które odbyły się w 2017 roku w Budapeszcie. Zwyciężyły wtedy m.in. Karolina Kubiak (48 kg) i Iwona Nieroda-Zdziebko (56 kg) w low kicku.

 

Z kolei Maksymilian Bratkowicz był najlepszy w wersji K1 w wadze 86 kg, a tym razem wystartuje w low kicku w kategorii 81 kg. Z grona wicemistrzów globu zgłoszony jest m.in. Michał Bławdziewicz (+91 kg) w K1.

 

W 2018 roku polscy kickboxerzy rywalizowali w mistrzostwach Europy w Mariborze i Bratysławie. Na najwyższym stopniu podium stanęli np. Rafał Gąszczak (+94 kg, light contact), Kamila Bałanda (70 kg, K1) i Kubiak. Wszyscy oni udają się do Sarajewa.

 

Najwięcej Polaków - 14 startować będzie w K1, 13 - w low kicku oraz 10 - w light contact. W niedalekiej przeszłości we wszystkich tych formułach, choć w różnych latach, kadrę narodową prowadził zmarły 13 października Tomasz Skrzypek. Był wybitną postacią polskiego kickboxingu, utytułowanym zawodnikiem i świetnym szkoleniowcem. Pracował też jako trener przygotowania fizycznego w klubach żużlowych. Miał 52 lata.

 

Z powodów zdrowotnych w stolicy Bośni i Hercegowiny zabraknie m.in. mistrzów świata Pauliny Jarzmik, Łukasza Wichowskiego i Adama Gielaty.

NP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie