Pechowa trzynastka... Jak wyglądał debiut Kurka w Vero Volley Monza? (WIDEO)

Siatkówka

Od porażki rozpoczęła sezon siatkarskiej Serie A1 drużyna Vero Volley Monza. Bartosz Kurek i jego koledzy przegrali 0:3 z Allianz Milano. Polski atakujący zdobył 13 oczek i był najlepiej punktującym zawodnikiem swej ekipy. Jak wyglądał jego debiut?

Kurek w całym meczu wywalczył 13 punktów dla drużyny z Monzy. Skończył 11 z 28 ataków (39% skuteczności, 6 błędów, zablokowany dwukrotnie); dołożył po punkcie blokiem oraz zagrywką. Aż siedem oczek (wszystkie w ataku) wywalczył w premierowej partii, w której ciągnął grę swej drużyny. Na początku drugiej zablokował rywali (4:0), a następnie popisał się asem serwisowym (9:4).
 
Od połowy drugiej odsłony Kurek zaczął dostawać mniej piłek w ataku. Warto dodać, że w ekipie z Monzy nie mógł zagrać pierwszy rozgrywający Santiago Orduna. Za burdy w ćwierćfinale poprzedniego sezonu Argentyńczyk został zawieszony na cztery mecze obecnych rozgrywek. Zastąpił go Tomasz Calligaro i nie było to najlepsze spotkanie urodzonego w Poznaniu zawodnika. Pokazała to choćby końcówka drugiej partii, gdy po jego niezbyt dobrych dograniach, Kurek posłał dwukrotnie piłkę w aut. 
 
Siatkarze Vero Volley Monza przegrali ostatecznie z Allianz Milano 0:3 (22:25, 27:29, 21:25). W kolejnym meczu zmierzą się na wyjeździe z Itas Trentino (niedziela, 27 października).
 
RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze