Porażka drużyny Kurka na inaugurację sezonu

W spotkaniu otwierającym sezon 2019/20 w siatkarskiej Serie A1 ekipa Vero Volley Monza przegrała z Allianz Milano 0:3. Bartosz Kurek, który zadebiutował w barwach drużyny z Monzy, wywalczył w całym meczu 13 punktów.

Gospodarze zagrali bez zawieszonego rozgrywającego Santiago Orduny. Dobrze rozpoczęli premierową partię, a Kurek zaznaczył swój powrót na włoskie parkiety skutecznym atakiem w pierwszej akcji. Potem ekipa z Monzy prowadziła 6:4, ale w środkowej części seta inicjatywę przejęła ekipa z Mediolanu (10:15, 15:19). W końcówce pewnie utrzymywali przewagę. Gdy zablokowali atak Donovana Dzavoronoka, mieli piłkę setową (20:24), a Aimone Alletti zakończył seta skutecznym atakiem ze środka (22:25).

Set numer dwa długo toczył się przy przewadze siatkarzy z Monzy. Rozpoczęli tę partię od mocnego uderzenia (4:0, 9:4– po asie serwisowym Kurka). Podopieczni trenera Roberto Piazzy mozolnie odrabiali straty, ale w końcu dopięli swego (17:17). Końcówka przyniosła sporo emocji. Gospodarze mieli piłkę setową przy stanie 24:22, ale w dwóch kolejnych akcjach Kurek pomylił się w ataku. Na usprawiedliwienie reprezentanta Polski można jednak dodać, że w obu sytuacjach nie dostał dobrej piłki od rozgrywającego. Rozpoczęła się rywalizacja na przewagi, z której zwycięsko wyszli goście. W ostatniej akcji seta Nimir Abdel-Aziz zaatakował po bloku rywali (27:29).

W trzeciej odsłonie, po wyrównanym początku (6:6), przewagę zaczęła budować drużyna z Mediolanu (7:10, 11:17, 14:21). W końcówce gospodarze zdołali jeszcze nawiązać walkę i zmniejszyli straty. Po skutecznym bloku przegrywali 20:23, ale w kolejnej akcji Abdel-Aziz wywalczył piłkę meczową. Spotkanie zakończyła przestrzelona zagrywka Kurka (21:25).

Najwięcej punktów: Bartosz Kurek (13), Yacine Louati (12) – Vero Volley Monza; Nimir Abdel-Aziz (21),  Jan Kozamernik (12) – Allianz Milano.

Vero Volley Monza – Allianz Milano 0:3 (22:25, 27:29, 21:25)

Vero Volley Monza: Tomasz Calligaro, Bartosz Kurek, Wiktor Josifow, Yacine Louati, Donovan Dzavoronok, Gianluca Galassi – Riccardo Goi (libero) oraz Thomas Beretta, Marko Sedlacek.
Allianz Milano: Riccardo Sbertoli, Jan Kozamernik, Trevor Clevenot, Nimir Abdel-Aziz, Nemanja Petrić, Aimone Alletti – Nicola Pesaresi (libero).

Terminarz i plan transmisji 1. kolejki siatkarskiej Serie A1:

2019-10-20: Cucine Lube Civitanova – Gas Sales Piacenza (niedziela, godzina 15.55 na żywo Polsatsport.pl, o 20.30 premiera w Polsacie Sport News)
2019-10-20: Leo Shoes Modena  Kioene Padova (niedziela, godzina 18.00)
2019-10-20: Calzedonia Verona  Globo Banca Popolare del Frusinate Sora (niedziela, godzina 18.00)
2019-10-20: Consar Ravenna  Itas Trentino (niedziela, godzina 18.00)
2019-10-20: Top Volley Latina  Sir Safety Conad Perugia (niedziela, godzina 18.00, transmisja w Polsacie Sport Extra).