Pewne zwycięstwo Barcelony. Koncert Messiego i Griezmanna

W sobotnim spotkaniu 9. kolejki ligi hiszpańskiej FC Barcelona pewnie pokonała na wyjeździe Eibar 3:0. Bohaterami meczu zostali Lionel Messi i Antoine Griezmann. Obaj strzelili po jednym goli zaliczyli po asyście.

Spotkanie ułożyło się bardzo dobrze dla Barcelony, która objęła prowadzenie już w 13. minucie. Francuski obrońca Clement Laurent zagrał długą prostopadłą piłkę w kierunku Antoine Griezmanna, który wpadł w pole karne i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi gospodarzy Marko Dmitroviciowi. Prowadzenie Katalończyków 1:0 utrzymało się do końca pierwszej połowy.

Na drugiego gola kibice musieli czekać do 58. minuty. Greizmann odegrał do Lionela Messiego, który spokojnym strzałem pokonał serbskiego bramkarza. W 67. minucie Barcelona zdobyła trzecią bramkę. Po precyzyjnym wystawieniu piłki przez Messiego na listę strzelców wpisał się Luis Suarez. Katalończycy dominowali przez większość spotkania i uzyskali przewagę w każdym elemencie gry. Rywale oddali pięć strzałów na ich bramkę, ale żadnego celnego.

Początek sezonu nie był zbyt udany dla Barcelony, która w pierwszych pięciu kolejkach odniosła tylko dwa zwycięstwa. W ostatnich tygodniach wkroczyła jednak na właściwą ścieżkę, wygrywając mecze z Villarrealem (2:1 u siebie), Getafe (2:0 na wyjeździe) i Sevillą (4:0 u siebie). Tym razem zespół Ernesto Valverde dołożył kolejne cenne zwycięstwo.

Dzięki zwycięstwu Barcelona objęła w sobotę pozycję lidera ligi hiszpańskiej i chwilowo, z jednym punktem przewagi, wyprzedza Real Madryt. "Królewscy" dopiero w sobotę o godz. 21:00 rozegrają jednak swoje spotkanie dziewiątej kolejki, a ich rywalem będzie znajdująca się w strefie spadkowej Mallorca.

Eibar - FC Barcelona 0:3 (0:1)
Antoine Griezmann 13', Lionel Messi 58', Luis Suarez 66'

Eibar: Dmitrović – De Blasis, Oliveira, Arbilla, Angel – Orellana, Diop, Alvarez, Leon (63' Exposito) – Enrich (71' Inui), Charles (79' Kike Garcia)

Barcelona: ter Stegen – Roberto, Umtiti, Lenglet, Alba – De Jong (79' Rakitić), Busquets, Arthur (71' Vidal) - Messi, Suarez, Griezmann