Zwycięstwo Barcelony, remis Atletico Madryt z Valencią

Piłkarze mistrza kraju Barcelony gładko pokonali na wyjeździe Eibar 3:0, zaś Atletico Madryt zremisowało u siebie ze zdobywcą Pucharu Króla Valencią 1:1 w szlagierze 9. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Real Madryt zagra wieczorem na wyjeździe z Mallorcą.

Bramki dla Barcelony zdobyli trzej najbardziej znani gracze ofensywy zespołu - Francuz Antoine Griezmann, Argentyńczyk Lionel Messi i Urugwajczyk Luis Suarez. Dla Messiego, który początek sezonu stracił z powodu kontuzji, to drugie ligowe trafienie w obecnych rozgrywkach.

- Te trzy punkty są bardzo cenne. Po przerwie międzynarodowej trudno jest dobrze grać, ponieważ wszyscy są zmęczeni po powrocie ze zgrupowań, ale spisaliśmy się bardzo dobrze - stwierdził Griezmann.

Barcelona musiała sobie radzić bez zawieszonego Gerarda Pique, jednak bardzo dobrze w defensywie zagrał wracający po kontuzji kolana Samuel Umtiti, dla którego to był pierwszy występ w sezonie.

Dzięki zwycięstwu Katalończycy awansowali - przynajmniej do wieczora - na pozycję lidera (po raz pierwszy w sezonie). Mają 19 punktów i o jeden wyprzedzają Real, który o godz. 21 rozpocznie wyjazdowy mecz z beniaminkiem Mallorcą.

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 9. kolejki Atletico Madryt długo prowadziło z Valencią po golu z rzutu karnego Diego Costy, ale w 82. minucie wyrównał po efektownym strzale z rzutu wolnego inny reprezentant Hiszpanii Dani Parejo.

Atletico jest obecnie czwarte (16), a Valencia szósta (13).