Właściciele AC Milan wykluczają sprzedaż klubu

Piłka nożna
Właściciele AC Milan wykluczają sprzedaż klubu
Fot. PAP

Amerykański fundusz inwestycyjny Elliott Management, który jest właścicielem AC Milan, wyklucza możliwość sprzedaży włoskiego klubu. Rzecznik prasowy firmy, zapytany o to, czy zmiana inwestora jest brana pod uwagę, odpowiada krótko: "absolutnie nie".

W ostatnim czasie włoska prasa spekulowała, że AC Milan poszukuje nowego inwestora i może wkrótce stać się własnością nowego podmiotu. Okazuje się, że doniesienia te były nieprawdziwe. Rzecznik prasowy firmy, zapytany przez dziennikarza serwisu affaritaliani.it o to, czy zmiana inwestora jest brana pod uwagę, odpowiada krótko: "absolutnie nie".

 

- Jedyną rzeczą, o której rzeczywiście rozmawiamy, jest budowa nowego stadionu w okolicach San Siro. Skierowaliśmy w tej sprawie propozycje i wnioski do Rady Miasta Mediolanu. Nie ma innych projektów - dodał przedstawiciel Elliott Management.

 

Przypomnijmy, że zdaniem włoskich dziennikarzy, przedstawiciele amerykańskiej korporacji prowadzili rozmowy z Bernardem Arnaultem, francuskim biznesmenem, który obecnie jest prezesem koncernu modowego Louis Vuitton Moet Hennessy. Według ich informacji 70-latek, którego majątek szacowany jest na 72 miliardy dolarów, miał przejąć mediolański klub za około 1 mld dolarów.

 

Dodajmy, że fundusz hedgingowy Elliott Management, należący do amerykańskiego miliardera Paula Singera, został właścicielem klubu w lipcu 2018 roku. Przejął on włoską drużynę od spółki chińskiego biznesmena Li Yonghong’a, który nie spłacił w terminie części udzielonej mu pożyczki w kwocie ponad 300 mln euro.

 

Pod względem sportowym Milan radzi sobie w tym sezonie dość przeciętnie. Zespół, w którym gra Krzysztof Piątek, po siedmiu kolejkach zajmuje dopiero 13. miejsce w tabeli rozgrywek z 9 punktami. Posadę za słabe wyniki stracił Marco Giampaolo, a nowym trenerem klubu z Mediolanu został Stefano Pioli.

MB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie