LSK: Grot Budowlani Łódź - Energa MKS Kalisz. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
LSK: Grot Budowlani Łódź - Energa MKS Kalisz. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

W niedzielę w Łodzi, wicemistrzynie Polski - Grot Budowalni Łódź zagrają z zespołem Energa MKS Kalisz. Zespół trenera Błażeja Krzyształowicza na inaugurację stoczył najdłuższy bój ze wszystkich spotkań I kolejki i swoją wyższość udowodnił dopiero w tie-braku (21:19). Transmisja meczu Grot Budowlani Łódź - Energa MKS Kalisz w Polsacie Sport.

Wicemistrzynie Polski w pierwszej kolejce musiały się porządnie napracować, by pokonać w Bydgoszczy miejscowy Bank Pocztowy Pałac. Łodzianki udowodniły swoją wyższość w tie-breaku. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana kapitan drużyny, Charlotte Leys. Belgijska przyjmująca zanotowała 20 punktów (14 pkt atakiem, 4 pkt blokiem i 1 pkt zagrywką).

 

Natomiast siatkarki Energi MKS-u Kalisz nie miały wiele do powiedzenia z innym zespołem z Łodzi - ŁKS-em. Kaliszanki gładko uległy mistrzyniom Polski w trzech setach. Po stronie ekipy z Kalisza, najwięcej punktów zdobyły: Hillary Hurley (15 pkt), Adela Helić (13 pkt) oraz Adrianna Budzoń (12 pkt).

 

- W niedzielę zagramy pierwsze spotkanie przed własnymi kibicami. Czekałyśmy na to bardzo długo i jestem pewna, że każda z nas jest odpowiednio przygotowana. Mam nadzieję, że frekwencja naszych kibiców będzie bardzo duża - powiedziała przyjmująca Grot Budowlanych Łódź, Julia Twardowska.

 

W ubiegłym sezonie, w obu meczach górą były podopieczne Błażeja Krzyształowicza. Grot Budowlane pokonały Kalisz 3:0 oraz 3:2. Jak będzie tym razem? Odpowiedź już niebawem.

 

Transmisja meczu Grot Budowlani Łódź - Energa MKS Kalisz w Polsacie Sport. Początek od godziny 14:45.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie