Siatkarze IBB Polonii zmierzyli się z łamańcami językowymi. To... nazwy polskich klubów

Siatkówka

IBB Polonia Londyn rozegrała w sobotę mecz towarzyski z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Dla siatkarzy z Wielkiej Brytanii nie było to jednak jedyne wyzwanie. Stanęli także do walki z łamańcami językowymi w postaci... nazw polskich klubów. Zobaczcie, jak sobie poradzili!

ZAKSA towarzyskim meczem z IBB Polonią Londyn uczciła 25-lecie klubu, a także zakończyła przygotowania do zbliżającego się sezonu. W szeregach gości zagrał m.in. Giba, czyli jeden z najlepszych siatkarzy na świecie. Ekipa Polonii na boisku nie miała zbyt wiele do powiedzenia i przegrała 0:3. Jej zawodnicy mogli jednak wykazać się w nieco innej sytuacji.

 

Dzień po meczu trzech śmiałków podjęło się szalenie trudnego zadania, jakim było zmierzenie się z wymową bardzo skomplikowanych dla obcokrajowca nazw polskich klubów. Aluron Virtu CMC Zawiercie, Jastrzębski Węgiel i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to tylko niektóre z nich. Trzeba przyznać, że siatkarze podeszli do zadania bardzo ambitnie i poradzili sobie naprawdę dobrze.

 

Spotkanie z ZAKSĄ było dla Polonii bardzo cennym doświadczeniem. Zespół z Wielkiej Brytanii w nadchodzącym sezonie po raz pierwszy wystąpi w Lidze Mistrzów. 

 

Wideo z siatkarzami IBB Polonii Londyn w załączonym materiale wideo.

 

 

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze