Czerwona kartka w 20. sekundzie meczu! Kuriozalny błąd bramkarza (WIDEO)

Do kuriozalnej sytuacji doszło w meczu najwyższej tureckiej klasy rozgrywkowej. Od 20. sekundy spotkania Konyasporu z Yeni Malatyasporem gospodarze musieli radzić sobie w "dziesiątkę". Wszystko ze względu na błąd bramkarza Serkana Kirintiliego, który obejrzał czerwoną kartkę po złapaniu piłki w ręce przed polem karnym.

Niewytłumaczalne zachowanie golkipera miało miejsce tuż po rozpoczęciu spotkania przez arbitra Mustafę Öğretmenoğlu. Jeden z piłkarzy gości zdecydował się na daleki przerzut w kierunku bramki strzeżonej przez Kirintiliego. Okazało się, że bramkarz Konyasporu wyszedł za daleko od własnej linii bramkowej i by ratować sytuację, złapał lecącą piłkę w rękawice.

Fatalna interwencja poskutkowała tym, że piłkarz już w 20. sekundzie musiał opuścić boisko ze względu na obejrzenie czerwonej kartki. Tureckie media nie mogą się nadziwić, że nie próbował on wybijać piłki głową i zamiast tego złapał ją w ręce.

Konyaspor szybko odczuł grę w osłabieniu - już w 4. minucie wynik spotkania otworzył znany z występów w Legii Warszawa Guilherme, natomiast po przerwie na listę strzelców wpisał się Robin Yalcin i ustalił wynik spotkania na 0:2. Po ośmiu kolejkach Malatyaspor plasuje się na piątym miejscu w tabeli, a Konayspor zajmuję ósmą lokatę.