Liga Mistrzów: IBB Polonia po srogiej lekcji w Zagrzebiu

Siatkówka

Siatkarze IBB Polonii Londyn przegrali mecz z drużyną Mladost Zagrzeb 0:3 (11:25, 17:25, 14:25) w eliminacjach Ligi Mistrzów. Dla najlepszej ekipy w Anglii był to debiut w tych rozgrywkach, sroga lekcja raczej zamyka im marzenia o fazie grupowej.

Londyński klub, założony w 1973 roku przez Macieja Behnke i Henryka Paulińskiego, rozpoczął walkę o Ligę Mistrzów od pierwszej rundy. W losowaniu szczęścia nie miał, trafił na mistrza Chorwacji, HAOK Mladost. Gospodarze nie dali IBB Polonii najmniejszych szans, w każdym secie osiągając miażdżącą przewagę. Jednak z porażki nikt w Londynie nie będzie robił tragedii, to przecież dopiero pierwsze kroki na tak wysokim poziomie. To ma zaprocentować w przyszłości.

 

- W Lidze Mistrzów spróbujemy sprostać wyzwaniu pod względem organizacyjnym i marketingowym. Wynik sportowy też jest oczywiście ważny, bo nasza drużyna cały czas się rozwija. Chcemy kiedyś należeć do grona zespołów liczących się w europejskich rozgrywkach - powiedział prezes IBB Polonii Londyn, Bartek Łuszcz.

 

Tym razem o awans będzie bardzo trudno, po takiej porażce jest on raczej niemożliwy. Jednak IBB Polonia nie jest nowicjuszem w europejskich pucharach. W sezonie 2016/2017 wywalczyła historyczny sukces, awansując do 1/8 finału Pucharu CEV. W 2019 roku wygrała Puchar NEVZA, czyli Klubowe Mistrzostwa Krajów Nordyckich. 

 

WYNIKI I TERMINARZ ELIMINACJI LIGI MISTRZÓW

 

 

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze