Liga Mistrzów: Pierwsze zwycięstwo Realu Madryt w fazie grupowej

Real Madryt odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Ligi Mistrzów. W trzecim meczu fazy grupowej tych elitarnych rozgrywek grupy A "Królewscy" pokonali na wyjeździe Galatasaray 1:0. Zwycięskiego gola strzelił Toni Kroos, który wykorzystał podanie Edena Hazarda.

Zespół prowadzony przez Zinedine'a Zidane'a po dwóch kolejkach zgromadził zaledwie punkt. Przed starciem w Stambule "Królewscy" mieli nóż na gardle, ponieważ w przypadku kolejnej straty punktów ich sytuacja byłaby bardzo trudna. Do tego nastroje w ekipie z Madrytu nie były najlepsze za sprawą ostatniej porażki ligowej z Realem Mallorca (0:1).

Według "Mundo Deportivo" Real Madryt przygotowuje się do zastąpienia Zidane'a. Na liście potencjalnych kandydatów znajdują się Jose Mourinho oraz Massimiliano Allegri. Obaj pozostają od jakiegoś czasu bezrobotni. Jednak "Zizou" robi wszystko, żeby tak się nie stało. We wtorek jego podopieczni po raz pierwszy w tych rozgrywkach Ligi Mistrzów zainkasowali komplet punktów.

Od początku spotkania ekipa z Santiago Bernabeu wzięła się do pracy. Goście kreowali dużo sytuacji strzeleckich, ale skuteczność nie była ich mocną stroną. Raz za razem Galatasaray starało się wychodzić z kontrą, ale one również nie przynosiły efektów. Widoczny był brak w zespole gospodarzy Radamela Falcao.

Real, co prawda wyszedł na prowadzenie już w 18. minucie po ładnej kombinacyjnej akcji, ale mimo to nie zachwycał. Hazard, który wpadł w pole karne tureckiego zespołu, świetnie dostrzegł niepilnowanego Kroosa. Niemiecki pomocnik precyzyjnym strzałem pokonał Fernando Muslerę. 29-latek w ten sposób uczcił swój setny występ w Lidze Mistrzów. W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na Türk Telekom Stadium więcej goli nie zobaczyli.

W drugiej odsłonie obraz gry wyglądał bardzo podobnie. Real szukał kolejnego gola, a Turcy starali się stworzyć sobie okazje strzeleckie po wyjściu z kontrataku. W 64. minucie blisko swojego pierwszego gola w Lidze Mistrzów w tym sezonie był Hazard. Belgijski gracz jednak w 64. minucie będąc sam na sam z Muslerą trafił w poprzeczkę.

W końcówce niezłą okazję miał Steven N'Zonzi, ale jego uderzenie głową minęło poprzeczkę bramki przyjezdnych. Wynik nie uległ już zmianie i pierwsze zwycięstwo Realu w tym sezonie Champions League stało się faktem.

Galatasaray - Real Madryt 0:1 (0:1)
Bramka: Kroos 18

Galatasaray: Fernando Muslera - Mariano Ferreira, Christian Luyindama, Marcão , Yuto Nagatomo - Ryan Donk (46. Sofiane Feghouli), Steven Nzonzi , Jean Michael Seri (77. Emre Mor) - Younes Belhanda (67. Omer Bayram), Florin Andone, Ryan Babel

Real: Thibaut Courtois - Dani Carvajal, Sergio Ramos, Raphael Varane, Marcelo - Federico Valverde (79. James Rodriguez), Casemiro, Toni Kroos - Rodrygo (82. Luka Jović), Karim Benzema, Eden Hazard (79. Junior Vinicius)

Żółte kartki: Seri, Nzonzi, Marcão, Mariano - Kroos, Courtois

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.