Liga Mistrzów: Szachtar Donieck wyrwał remis drużynie Kądziora

Szachtar Donieck zremisował w Charkowie z Dinamem Zagrzeb 2:2 w trzeciej kolejce grupy C Ligi Mistrzów. Remis dał gospodarzom superrezerwowy Dodo w 75. minucie. Tym samym Brazylijczycy strzelili już 80 goli dla Szachtara w historii jego występów w tych prestiżowych rozgrywkach. Cały mecz na ławce rezerwowych Dinama spędził Damian Kądzior.

Spotkanie na stadionie Metalista w Charkowie miało niezwykle wysoką rangę, bo mierzyły się dwie drużyny, które na koncie miały po trzy punkty za zwycięstwa z Atalantą. Dinamo wygrało z włoskim klubem pewnie w pierwszej kolejce, a Szachtar po horrorze i golu Manora Solomona w doliczonym czasie gry wywiózł trzy punkty z Mediolanu w drugiej serii spotkań.

Reprezentant Izraela mecz trzeciej kolejki rozpoczął na ławce, a Luis Castro postawił z przodu na brazylijski tercet wzmocniony Jewhenem Konoplianką. To właśnie Ukrainiec otworzył rezultat we wtorkowy wieczór, wykorzystując prostopadłe podanie od Marlosa, strzelając obok nogi Dominika Livakovicia z ostrego kąta. Dinamo, które w przed kilkoma tygodniami sprawiło sporo problemów Manchesterowi City, w tej edycji Ligi Mistrzów gra jednak niezwykle ofensywnie, co udowodniło jeszcze przed przerwą. Ładna akcja Mislava Orsicia została sfinalizowana przez Daniego Olmo, który ustalił wynik pierwszej połowy na 1:1.

Ekipa Nenada Bjelicy po przerwie poszła za ciosem i już na jej początku miała okazję, by wyjść na prowadzenie. Orsić trafił jednak w słupek, a dobitkę Olmo w kapitalny sposób sparował Andrij Pjatow. Bramkarz Szachtara chwilę później z bohatera stał się jednak negatywną postacią swojej drużyny. W polu karnym bezmyślnie faulował Mario Gavranovicia i sędzia Lahoz podyktował jedenastkę. Tę na gola zamienił Orsić. Dopiero wtedy obudził się Szachtar, nakręcony nieco zmianami w 67. minucie. Na boisku pojawili się Solomon i Dodo i to właśnie Brazylijczyk trafił na kwadrans przed końcem na 2:2.

Szachtar Donieck - Dinamo Zagrzeb 2:2 (1:1)
Bramki: Konoplianka 16, Dodo 75 - Olmo 25, Orsić 60 (k)

Szachtar: Andrij Pjatow - Sergij Bołbat (66. Dodo), Siergiej Kriwcow, Mykoła Matwijenko, Ismaily - Taras Stepanenko, Alan Patrick, Marlos (84. Wiktor Kowalenko), Taison, Jewhen Konoplianka (67. Manor Solomon) - Junior Moraes

Dinamo: Dominik Livaković - Slavisa Stojanović, Kevin Theophile-Catherine, Emir Dilaver, Dino Perić, Marin Leovac - Dani Olmo, Arijan Ademi (68. Amer Gojak), Nikola Moro, Mislav Orsić (89. Luka Ivanusec), Mario Gavranović (62. Bruno Petković).

Żółte kartki: Alan Patrick, Pjatow, Bołbat - Stojanović, Perić, Dilaver, Ademi

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.