Bundesliga: Problemy Freiburga. Sąd ograniczył dostęp do stadionu

Piłka nożna
Bundesliga: Problemy Freiburga. Sąd ograniczył dostęp do stadionu
fot. Materiały prasowe

Niemiecki klub piłkarski SC Freiburg ma poważny problem. Jeszcze nie doczekał się meczu na nowym stadionie, a już ograniczono dostępność budowanego obiektu. Sąd w Badenii-Wirtembergii postanowił, że spotkania nie mogą być rozgrywane po godzinie 20.00 oraz w niedzielę między 13 a 15, ponieważ mieszkańcy skarżą się na hałas.

Nowy stadion jest wciąż w budowie. Ma pomieścić 35 tys. widzów i kosztował ok. 76 mln euro. W tym sezonie SC Freiburg miał zamiar się przeprowadzić, bo stadion jest już niemal gotowy. Sobotnie spotkanie ligowe z RB Lipsk miało być ostatnim na starym obiekcie.

 

- Ten wyrok jest dla nas zaskakujący. Musimy jeszcze zapoznać się z uzasadnieniem i wówczas podejmiemy decyzję, co dalej" - powiedział przedstawiciel klubu Oliver Leki.

 

Takie postanowienie sądu oznacza, że SC Freiburg swoje mecze w Bundeslidze będzie mógł rozgrywać tylko w sobotę i niedzielę o 15.30. To poważny problem, bo jeśli decyzja pozostanie utrzymana, to klub będzie musiał znaleźć jakieś rozwiązanie. W innym wypadku nie otrzyma licencji na grę.

 

Obecnie SC Freiburg zajmuje szóste miejsce w tabeli Bundesligi. Prowadzi Borussia Moenchengladbach.

 

Mecze Bundesligi można oglądać na kanałach Eleven Sports.

 

WYNIKI I TABELA BUNDESLIGI

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze