KFC Gwardia Wrocław - Stal Nysa. Transmisja w Polsacie Sport News

Siatkówka
KFC Gwardia Wrocław - Stal Nysa. Transmisja w Polsacie Sport News
fot. Polsat Sport

Stal Nysa po sześciu rozegranych meczach jest liderem Krispol 1 Ligi. W siódmej serii spotkań podopieczni duetu trenerskiego Krzysztof Stelmach i Wojciech Janas zmierzą się z zespołem, który po gruntownych zmianach marzy o powrocie na szczyt, czyli Gwardią Wrocław. Czy siatkarzom z Nysy uda się podtrzymać serię bez porażki? Transmisja meczu KFC Gwardia Wrocław - Stal Nysa w Polsacie Sport News.

Gwardia już przed rozpoczęciem sezonu zakładała sobie śmiały cel, którym jest powrót do siatkarskiej elity. Początek sezonu w wykonaniu drużyny Krzysztofa Janczaka wygląda obiecująco. Jej bilans to cztery zwycięstwa i dwie porażki. Jedno z potknięć przydarzyło się siatkarzom z Wrocławia w ostatniej kolejce, gdzie ulegli na wyjeździe LUK Politechnice Lublin 1:3. Wcześniej zanotowali jednak serię czterech zwycięstw z rzędu.

 

Jeszcze lepiej wygląda bilans Stali Nysa. Faworyt rozgrywek, jako jedyny, od początku sezonu nie przegrał jeszcze żadnego meczu. Co więcej we wszystkich spotkaniach przegrał zaledwie trzy sety. W ostatniej serii gier wicemistrzowie zaplecza PlusLigi z poprzedniej edycji rozgrywek pewnie pokonali KPS Siedlce 3:0.

 

- Dwa lata temu Stal zdecydowanie inaczej wyglądała. Grałem dwa sezony w Nysie. Z tamtego składu nie ma już nikogo. Jedyne, co się nie zmieniło, to cele. Wtedy Stal grała o awans i podobnie jest teraz. Mój ostatni sezon w Stali zakończył się rozczarowaniem, bo skończyliśmy poza pierwszą czwórką. Ten skład, który tam jest teraz, mierzy w ligowe złoto. Liczą oni na to, że wejdą do PlusLigi. Czy im się uda? Liga potrafi płatać figle, więc nic nie jest przesądzone. My wychodzimy na każdy mecz po to, żeby wygrywać. Nie inaczej będzie tym razem. Będziemy walczyć, będziemy zbierać każdą piłkę z parkietu, więc wynik jest ciągle sprawą otwartą - powiedział Arkadiusz Olczyk, kapitan KFC Gwardii, który przez dwa sezony reprezentował barwy Stali.

 

Która z drużyn wyjdzie zwycięsko z hitowego starcia siódmej kolejki Krispol 1 Ligi?

 

Transmisja meczu KFC Gwardia Wrocław - Stal Nysa od godziny 20:15 w Polsacie Sport News. Spotkanie skomentują Tomasz Swędrowski i Maciej Jarosz.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie