"Kladenský nárt". Boril uczył Iwanowa języka czeskiego (WIDEO)

Piłka nożna

Slavia Praga nawiązała równorzędną walkę z Barceloną w meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Czesi mimo ambitnej gry przegrali 1:2, lecz humory po zakończeniu spotkania ewidentnie im dopisywały. Jan Boril poświęcił nawet chwilę na naukę języka czeskiego. Jego uczniem był Bożydar Iwanow.

Bożydar Iwanow: To niesamowita sprawa rozegrać taki mecz przeciwko Barcelonie. 95 minut absolutnie znakomitego, wysokieg tempa. Jak to możliwe, że Slavia może rozegrać takie spotkanie przeciwko takiej drużynie?

 

Jan Boril: Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani kondycyjnie. Pomaga nam też to, że gramy mecze co trzy dni. Mamy taką praktykę między sobą, że w pewnych fazach meczu gramy jeden na jednego i musimy sobie wzajemnie ufać. Są też takie fazy, że gramy bardzo wysokim pressingiem i w taki sposób chcemy się prezentować.

 

Jak to się stało, że boczny obrońca znalazł się na 15. metrze w centrum pola karnego?

 

Uciekałem z boku do środka prosto w kierunku bramki. Lukas Masopust pięknie mi to przygotował, a ja tylko się skupiłem, żeby to trafić "szpicą".

 

U nas mówi się po polsku takie uderzenie nazywa się uderzeniem "z Karola". A jak to się mówi u Was?

 

Kladenský nárt, czyli po polsku prosta składna.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo. 

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

Bożydar Iwanow, CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze