Stadion Śląski sprawdzony przez Europejską Federację Lekkoatletyczną

Inne
Stadion Śląski sprawdzony przez Europejską Federację Lekkoatletyczną
fot. Cyfrasport

Stadion Śląski oraz m.in. infrastruktura treningowa i komunikacyjna były przedmiotem trzydniowej wizyty delegacji Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej, oceniającej możliwość organizacji w Chorzowie mistrzostw kontynentu w 2024.

"Stadion Śląski jest największym obiektem lekkoatletycznym w Polsce, wyjątkowym i sprawdzonym w organizacji imprez lekkoatletycznych. Na naszych gościach stadion, a także przestrzeń Parku Śląskiego zrobiły ogromne wrażenie, które, jestem pewien, pozostanie z nimi na długo” – powiedział prezes operatora stadionu Jan Widera, cytowany w przekazanym PAP komunikacie.

 

Siedmioro przedstawicieli federacji obejrzało główną arenę oraz obiekty treningowe oraz poznało rozwiązania komunikacyjne, wyszczególnione w dokumentach aplikacyjnych.

 

„Dla nas najważniejsze informacje są takie, że przedstawiciele delegacji ocenili złożone przez nas dokumenty jako kompletne i bardzo dobrze przygotowane. To utrzymuje nas w przekonaniu, że cały czas liczymy się w grze o największą w Europie imprezę lekkoatletyczną” – stwierdził Widera.

 

"Pod lupą" gości znalazły się treningowe stadiony lekkoatletyczne w Rudzie Śląskiej i w Chorzowie oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach. Przedstawiona została też im baza noclegowa regionu.

 

„Jesteśmy konsekwentni w przygotowywaniu wydarzeń umacniających markę Stadionu Śląskiego jako miejsca na którym mogą odbywać się najważniejsze wydarzenia sportowe. Doskonałym przykładem jest przyznanie nam organizacji lekkoatletycznych MŚ sztafet w 2021 roku. Narodowy Stadion Lekkoatletyczny to już gotowa formuła dla tego obiektu i pokazujemy, że nasza strategia przynosi sukcesy, a stadion żyje wydarzeniami z różnych sfer życia, np. Memoriał Kamili Skolimowskiej to jedna z najważniejszych imprez sportowych roku” - podkreślił marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

 

Stadion należy do samorządu województwa. W grudniu 2018 zaprezentowany został projekt, w ramach którego województwo, miasto Katowice, a także Stadion Śląski oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki wystąpiły o organizację lekkoatletycznych ME w 2024 roku.

 

Kontrkandydatami są Rzym i Mińsk. Do końca 2019 odpadnie jedna z nich, a wybór gospodarza ME w 2024 nastąpi na początku maja 2020 r. Decyzje podejmie Prezydium Rady European Athletics.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze