SuperLega: Sir Safety Conad Perugia - Power Volley Allianz Milano. Transmisja w Polsacie Sport

Po niezwykle wyrównanym spotkaniu 1. kolejki i sensacji, która wisiała w powietrzu, Sir Safety Conad Perugia stanie do walki w drugiej serii spotkań ligi włoskiej. Rywalem ekipy Vitala Heynena będzie Power Volley Allianz Milano. Siatkarze z Mediolanu w poprzedniej kolejce pokonali bez straty zespół Bartosza Kurka. Czy i tym razem zawalczą o pełną stawkę? Transmisja meczu Sir Safety Conad Perugia - Power Volley Allianz Milano w Polsacie Sport.

Perugia to jedna z najpotężniejszych włoskich drużyn. W tym sezonie powiększyło się grono polskich akcentów w tym zespole, bo do przyjmującego Wilfredo Leona dołączył selekcjoner reprezentacji Polski Vital Heynen.

Już w pierwszej kolejce mogło dojść do sensacyjnej porażki ekipy złożonej z największych gwiazd. Siatkarze z Perugii co prawda wygrali pierwszego seta, lecz niemiłosiernie się męczyli. W kolejnej partii ulegli na przewagi. Trzecia odsłona ponownie padła ich łupem, a w czwartej znowu ponieśli porażkę. O tym, kto dopisze do swojego konta dwa punkty zadecydował tie-break, który nie najlepiej rozpoczął się dla drużyny Belga. W dalszej części piątej partii udało się jednak odwrócić losy spotkania, a w konsekwencji celebrować pierwszy triumf w lidze włoskiej.

Nieco łatwiej poszło siatkarzom z Mediolanu. Pokonali oni w trzech setach Vero Volley Monzę, w szeregach której zadebiutował Kurek. W składzie Power Volley Allianz Milano również nie brakuje gwiazd. To m.in. Jan Kozamernik, Trevor Clevenot, Nimir Abdel-Aziz czy świeżo upieczony mistrz Europy Nemanja Petrić.

Wiadomo, że Perugia jest niezwykle mocna przed własną publicznością. Czy udowodni to w meczu drugiej kolejki SuperLega?

Transmisja meczu Sir Safety Conad Perugia - Power Volley Allianz Milano od godziny 20:30 w Polsacie Sport.