Blamaż drużyny Bednarka. Najwyższe zwycięstwo Leicester w historii Premier League!

Jan Bednarek będzie chciał jak najszybciej zapomnieć o piątkowym meczu 10. kolejki Premier League. Southampton przegrało z Leicester City aż 0:9! "Lisy" przeszły tym samym do historii. Tak wysoko w spotkaniu wyjazdowym nikt jeszcze nie wygrał.

Spotkania Southampton - Leicester City były w ostatnich latach bardzo wyrównane. Zapewne na to samo nastawiali się fani również w piątek. Emocje zakończyły się jednak po dziesięciu minutach. Od tego momentu grali tylko goście, którzy ewidentnie chcieli podreperować swój bilans bramkowy. Bezradnie na poczynania przeciwników mógł patrzeć m.in. Jan Bednarek.

Po dziesięciu minutach "Lisy" objęły prowadzenie. Po ładnej akcji błąd popełnił Angus Gunn, który odbił piłkę przed siebie, z czego skorzystał Ben Chilwell. Chwilę później sędzia Andre Marriner po analizie VAR pokazał czerwoną kartkę Ryanowi Bertrandowi. Lewy obrońca Southampton brutalnie sfaulował Ayoze Pereza chwilę przed strzeleniem gola przez Chilwella.

Od tego momentu gospodarze nie byli w stanie nawiązać równej walki z gośćmi, którzy z kolei nie zamierzali się zatrzymać. Jeszcze przed przerwą zdobyli kolejne cztery bramki. Na listę strzelców wpisali się Perez (dwukrotnie), Youri Tielemans oraz Jamie Vardy.

Czy prowadzenie 5:0 sprawiło, że Leicester zwolniło? Nic z tych rzeczy! W drugiej połowie hat-tricka skompletował Perez, kolejnego gola dorzucił Vardy, a kapitalnie z rzutu wolnego przymierzył James Maddison. Bednarek i spółka mogli z bliska podziwiać koncertową grę gości. Trzeba też przyznać, że zbytnio im nie przeszkadzali.

Bednarek popełnił jeszcze błąd w doliczonym czasie gry, kiedy sfaulował w polu karnym Vardy'ego. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany, pewnie trafiając do siatki.

Mecz zakończył się zwycięstwem "Lisów" 9:0. To najwyższe zwycięstwo wyjazdowe w historii Premier League! Dodatkowo to najwyższe zwycięstwo ogólnie, licząc wszystkie spotkania. W takich samych rozmiarach wygrał tylko Manchester United w 1995 roku (9:0 u siebie z Ipswich Town).

Southampton - Leicester City 0:9 (0:5)

Bramki: Chilwell 10, Tielemans 17, Perez 19, 39, 57, Vardy 45, 58, 90+4 (rz.k.) Maddison 85.

Southampton: Gunn - Bednarek, Yoshida, Vestergaard (46 Danso) - Valery (70 Armstrong), Ward-Prowse,
Romeu, Hojbjerg, Bertrand - Ings (46 Stephens), Redmond.

Leicester: Schmeichel - Ricardo, Evans, Soyuncu, Chilwell - Ndidi - Perez (74 Gray), Tielemans, Maddison, Barnes (72 Albrighton) - Vardy.

Czerwona kartka: Betrand.