EBL: Anwil Włocławek - Trefl Sopot. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Koszykówka
EBL: Anwil Włocławek - Trefl Sopot. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. Cyfrasport

Mistrzowie Energa Basket Ligi, Anwil Włocławek, w sobotę podejmą bardzo dobrze radzącą sobie w tym sezonie ekipę Trefla Sopot. Transmisja meczu Anwil Włocławek - Trefl Sopot w Polsacie Sport Extra.

Anwil jest jedną z dwóch - obok Polskiego Cukru - niepokonanych drużyn w EBL. W minionej kolejce włocławianie po pełnym emocji spotkaniu wygrali na wyjeździe z Enea Astorią Bydgoszcz 106:103. Nie byłoby to możliwe bez świetnego Ricky’ego Ledo - to on zdobył dziewięć ostatnich punktów dla swojej drużyny! Łącznie rzucił 27 punktów i został wybrany MVP ostatniego tygodnia.

 

Trefl z kolei rywalizował u siebie z PGE Spójnią i nie było to wcale łatwe zadanie. W pierwszej połowie to ekipa ze Stargardu przeważała i tak naprawdę była blisko zwycięstwa. Kluczowe rzuty w końcówce trafiali jednak Nana Foulland i Cameron Ayers, a sopocianie wygrali ostatecznie 68:64.

 

Wiadomo, że duet Tony Wroten - Ricky Ledo to gwarancja świetnego widowiska. Efektowne podania, wsady, indywidualne zagrania - obaj grali w NBA i teraz pokazują to w Energa Basket Lidze! Siła obwodu Anwilu jest jednak znacznie szersza, bo trzeba pamiętać jeszcze o niezwykle skutecznym Chase Simonie oraz o reprezentancie Polski Michale Sokołowskim, który jak zwykle pokazuje sporo wszechstronności.

 

Zespół trenera Marcina Stefańskiego również nie narzeka na “niskich” zawodników. Pierwszym rozgrywającym jest Carlos Medlock, a wspiera go wielki talent, czuli Łukasz Kolenda. To gry wrócił też jego brat - Michał - i od początku sezonu prezentuje się bardzo solidnie. Do tego w składzie jest przecież Cameron Ayers oraz specjalista od defensywy - Jeff Roberson.

 

Pod koszami w ekipie Trefla świetnie radzi sobie Nana Foulland, który teraz zmierzy się przede wszystkim z Milanem Milovanoviciem - Serb jeszcze w poprzednim sezonie grał przecież w ekipie z Sopotu. Ciekawy będzie także pojedynek Pawła Leończyka (byłego gracza Anwilu) z Krzysztofem Sulimą.

 

Początek transmisji spotkania Anwil Włocławek - Trefl Sopot od godziny 12:30 w Polsacie Sport Extra.

A.J., plk.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie