EBL: Ofensywny mecz w Bydgoszczy. Stelmet Enea lepszy od Astorii

Koszykarze Enea Astorii Bydgoszcz przegrali u siebie ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra 99:110 (28:33, 27:24, 26:29, 18:24) w meczu piątej kolejki rozgrywek Energa Basket Ligi. Najlepszym graczem gości był Jarosław Zyskowski, który zdobył aż 27 punktów, miał cztery zbiórki i dwie asysty. Michał Nowakowski rzucił dla gospodarzy 20 punktów.

Bardzo ofensywnie mecz rozpoczął Ludvig Hakanson, po jego kolejnym rzucie było 8:2 dla gości. Mateusz Zębski i Michał Nowakowski starali się na to reagować, ale to nie do końca się udawało. Dopiero później, po akcji 2+1 Krisa Clyburna, gospodarze zbliżyli się na zaledwie punkt. Stelmet Enea mógł jednak liczyć na Przemysława Zamojskiego, a po 10 minutach prowadził 33:28.

W drugiej kwarcie tempo nadal było bardzo szybkie, a dzięki kolejnej "trójce" Nowakowskiego był remis. Następna akcja A.J. Waltona z kolei dała Enea Astorii przewagę. Mecz nadal był bardzo wyrównany, a kibice oglądali dobrą koszykówkę. Ostatecznie dzięki trafieniu Jarosława Zyskowskiego po pierwszej połowie było 57:55 dla gości.

W trzeciej kwarcie ciągle to zielonogórzanie mieli inicjatywę w ataku, co pozwoliło im na utrzymywanie przewagi. Hakanson i Zamojski wciąż robili swoje, a pod koszem nieźle radził sobie Ivica Radić. Gospodarze byli jednak blisko, a po rzutach wolnych Nowakowskiego przegrywali tylko punktem. M.in. dzięki Łukaszowi Koszarkowi Stelmet Enea po 30 minutach ciągle był jednak lepszy - 86:81.

Nowakowski i Zębski rzutami z dystansu odrobili straty, ale tylko na chwilę. Zespół trenera Żana Tabaka odpowiadał świetną serią 12:0, a ważne akcje kończyli Hakanson i Zyskowski. Ostatecznie Stelmet Enea zwyciężył w Bydgoszczy 110:99.

Enea Astoria Bydgoszcz - Stelmet Enea BC Zielona Góra 99:110 (28:33, 27:24, 26:29, 18:24).

Enea Astoria Bydgoszcz: Michał Nowakowski 20, Kris Clyburn 16, Mateusz Zębski 14, Marcin Nowakowski 13, A.J. Walton 12, Adam Kemp 10, Michał Aleksandrowicz 9, Michał Krasuski 3, Łukasz Frąckiewicz 2, Dorian Szyttenholm 0.

Stelmet Enea BC Zielona Góra: Jarosław Zyskowski 27, Przemysław Zamojski 23, Ludvig Hakanson 15, Drew Gordon 14, Ivica Radic 11, Joe Thomasson 7, Marcel Ponitka 6, Tony Meier 4, Łukasz Koszarek 3.