Kolejne gole i czerwona kartka Wilczka

Kamil Wilczek zdobył dwie bramki dla Broendby IF w wygranym 5:2 meczu u siebie z Randers w 14. kolejce duńskiej ekstraklasy. Polski piłkarz w końcówce został także ukarany czerwoną kartką. W tym sezonie ma już 14 goli i jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców.

Po 16 minutach goście niespodziewanie prowadzili 2:0. Wilczek kontaktową bramkę zdobył w 25. minucie, a w 32. doprowadził z rzutu karnego do remisu. Między golami Polaka z boiska został wyrzucony gracz gości Patrik Carlgren.

Z boiska Wilczek został wyrzucony w doliczonym przez sędziego czasie gry za uderzenie rywala głową.

Broendby ma 25 punktów i w tabeli zajmuje trzecie miejsce. Do prowadzącego FC Midtjylland traci dziesięć.

Broendby IF - Randers FC 5:2 (3:2)

BramkiKamil Wilczek 25, 32, Dominik Kaiser 45, Hany Mukhtar 69, Simon Piesinger 90 (s) -  Marvin Egho 10, Erik Marxen 16