Meronk pierwszym Polakiem w golfowym European Tour

Inne
Meronk pierwszym Polakiem w golfowym European Tour
fot. Materiały prasowe

Po niedzielnym finale rozgrywanego w Chinach turnieju Foshan Open Adrian Meronk może być pewny awansu do European Tour. 26-latek z Wrocławia będzie pierwszym Polakiem z prawem startu w najważniejszej lidze golfa zawodowego na Starym Kontynencie.

Oficjalnie karty pozwalające na udział w turniejach tej rangi otrzyma czołowa piętnastka rankingu Road to Mallorca, czyli ligi Challege Tour, której finał odbędzie się w dniach 7-10 listopada w Club de Golf Alcanada na Majorce. Meronk rywalizację w Foshan zakończył na szóstym miejscu, dzięki czemu awansował na szóste miejsce tej klasyfikacji i już wiadomo, że żadnemu z graczy notowanych poniżej „piętnastki” nie uda się go wyprzedzić. Szesnasty na liście Lars van Meijel choćby na Majorce zdobył maksymalną liczbę punktów nie ma szans zamienić się rankingowymi miejscami z Meronkiem.

 

- To historyczny moment dla krajowego golfa, bo Adrian, jako pierwszy Polak, od przyszłego sezonu będzie rywalizował na najwyższym światowym poziomie, z graczami pokroju Tigera Woodsa czy Rory’ego McIlroy’a. Jego awans przybliża go też do wywalczenia prawa startu na igrzyskach olimpijskich w Tokio - powiedział sekretarz generalny Polskiego Związku Golfa Bartłomiej Chełmecki.

  

W Challenge Tour Grand Final na hiszpańskiej wyspie zagra najlepszych 45 graczy tego sezonu, w tym Meronk. Poza awansem, największym sukcesem była wrześniowa wygrana turnieju o nazwie 57° Open de Portugal @ Morgado Golf Resort, która na kartach historii tej dyscypliny zapisze się również jako pierwsze zwycięstwo reprezentanta Polski w Challenge Tour - drugiej lidze europejskiego golfa.

 

Meronk to wychowanek wrocławskiego klubu Toya GC i absolwent uniwersytetu w amerykańskim stanie Tennessee (za dobre wyniki w golfie od początku objęty był programem stypendialnym). Wielokrotny medalista czempionatu Polski, uczestnik mistrzostw Europy i świata amatorów na zawodowstwo przeszedł jesienią 2016 r.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze