Mistrzostwa Ameryki w EnduroCross: Tytuł wicemistrzowski Błażusiaka

Moto
Mistrzostwa Ameryki w EnduroCross: Tytuł wicemistrzowski Błażusiaka
fot. PAP

Tadeusz Błażusiak (KTM) został wicemistrzem Ameryki w EnduroCross (w Europie ta konkurencja nazywa się SuperEnduro). Najlepszym zawodnikiem 2019 roku został Colton Haaker (USA/Husqvarna).

Haaker był też najlepszym zawodnikiem trzeciej, ostatniej eliminacji cyklu, którą rozegrano w Nampa (Idaho), zaś Polak zajął drugie miejsce. Przed tą imprezą zawodnik z USA miał w klasyfikacji generalnej 47 pkt, zaś Polak 45. "Taddy" nie zdołał odrobić tej straty.

 

Błażusiak jest jednym z najlepszych w historii zawodników globu w tej specjalności. W latach 2010-11 zwyciężył w mistrzostwach światach w halowym enduro. Od 2012 r. zmieniono nazwę konkurencji na SuperEnduro, zaś "Taddy" w MŚ triumfował w latach 2012-15. W sezonie 2016/17 wystartował tylko w jednej eliminacji - w Krakowie. Chciał w ten sposób zakończyć karierę. Jednak jesienią 2017 r. niepodziewanie ogłosił, że wznawia starty.

 

SuperEnduro (EnduroCross) to motocyklowe wyścigi na torze (najczęściej w hali, ew. na stadionach), przypominające motocrossowe, których organizatorzy tworzą różnego rodzaju przeszkody (belki, mosty, odcinki kamieniste, rowy z wodą itp.), aby maksymalnie utrudnić zawodnikom przejazd.

 

Za nieco ponad miesiąc rozpocznie się cykl mistrzostw świata w SuperEnduro. Pierwsza eliminacja zostanie rozegrana w Krakowie siódmego grudnia.

 

Końcowa klasyfikacja mistrzostw Ameryki:

1. Colton Haaker (USA/Husqvarna)  72 punkty
  2. Tadeusz Błażusiak (Polska/KTM) 67
  3. Trystan Harh (Kanada/KTM)      56
A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze