LSK: Energa MKS z pierwszym zwycięstwem!

Siatkarki MKS Energa Kalisz pokonały 3:1 (25:18, 28:26, 23:25, 25:12) E.Leclerc Radomkę Radom w meczu trzeciej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została Weronika Centka.

Żadna z drużyn nie zdołała zdobyć choćby jednego punktu w poprzednich kolejkach. Obie były więc maksymalnie zmotywowane, by odnieść pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Od prowadzenia 2:0 rozpoczęły gospodynie. Z biegiem czasu powiększały swoją przewagę i w środkowej fazie seta mogły już prowadzić grę z wielkim spokojem. W pewnym momencie ich przewaga osiągnęła aż siedem punktów (21:14). Ostatni punkt w tym secie zdobyła dla kaliszanek Monika Ptak.

Druga partia była zdecydowanie bardziej wyrównana. Radomianki prowadziły nawet 10:7, lecz roztrwoniły przewagę i o wszystkim musiała zadecydować zacięta końcówka. Przyjezdne miały już piłkę setową, lecz nie zdołały jej wykorzystać, a to się zemściło. Po 37 minutach rywalizacji przegrały 26:28.

Niewykorzystana szansa podrażniła siatkarki z Radomia. Wyszły na boisko niezwykle zmotywowane, szybko wypracowały przewagę, lecz równie szybko ją straciły. Po raz kolejny w ich grze przytrafił się przestój, który wykorzystały gospodynie. W dalszej fazie seta radomianki ponownie zerwały się do walki, a to pozwoliło im przedłużyć losy spotkania.

Czwarta odsłona miała niezwykle dziwny przebieg. Po fragmencie bardzo wyrównanej gry radomianki kompletnie się zacięły. Ze stanu 7:5 bardzo szybko zrobiło się... 20:8. Takiej przewagi gospodynie nie mogły wypuścić z rąk i pewnie wygrały 25:12.

Energa MKS Kalisz - E.Leclerc Radomka Radom 3:1 (25:18, 28:26, 23:25, 25:12)

Energa MKS: Adrianna Budzoń, Hillary Hurley, Weronika Centka, Adela Helić, Ewelina Brzezińska, Monika Ptak, Klaudia Kulig (L) oraz Katarzyna Wawrzyniak, Małgorzata Jasek, Anna Miros, Zuzanna Szperlak, Justyna Łysiak (L)

E.Leclerc Radomka: Izabela Bałucka, Paulina Szpak, Mia Jerkov, Sonia Kubacka, Majka Szczepańska-Pogoda, Oliwia Bałuk oraz Agata Witkowska , Julietta Lazcano, Klaudia Laskowska, Marharyta Azizova, Paulina Zaborowska, Emilia Mucha

MVP: Weronika Centka