Władze Wisły Kraków podjęły decyzję odnośnie przyszłości trenera

Piłka nożna
Władze Wisły Kraków podjęły decyzję odnośnie przyszłości trenera
fot. PAP

Po niedzielnej klęsce piłkarzy Wisły Kraków 0:7 z Legią Warszawa w meczu 13. kolejki pojawiły się spekulacje o możliwej dymisji trenera Macieja Stolarczyka. Władze "Białej Gwiazdy" w wydanym oświadczeniu wykluczyły jednak taki scenariusz.

Oświadczenie zamieszczone na oficjalnej internetowej stronie klubowej podpisali Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdżyński i Jarosław Królewski, czyli osoby, które w styczniu tego roku wsparły upadającą Wisłę SA pożyczką w wysokości czterech milionów złotych. W zamian otrzymali od Towarzystwa Sportowego Wisła prawo zarządzania piłkarską spółką.

 

Błaszczykowski, Jażdżyński i Królewski przyznali, że podobnie jak kibice Wisły są zdruzgotani wynikiem i postawą drużyny w niedzielnym meczu, ale nie zamierzają szukać "kozłów ofiarnych". Zapowiedziano jednak, że docelowo zostaną wciągnięte wnioski i wynikające z nich konsekwencje.

 

"Ma to być jednak przeprowadzone w sposób zorganizowany i przemyślany w momencie, gdy będzie to możliwe" - zaznaczono.

 

Uznano także, że sytuacji na dłużej nie uzdrowi natychmiastowa zmiana trenera.

 

"Maciej Stolarczyk był z Wisłą Kraków w arcytrudnych momentach. Utrzymując pomimo wielkich przeciwności jakość drużyny był jednym z głównych architektów sukcesu akcji ratowania klubu wiosną 2019 roku. W naszej ocenie w tym bardzo trudnym momencie zasługuje on na wsparcie i szansę na odbudowanie jedności oraz zmianę postawy drużyny w nadchodzących spotkaniach" – oświadczono.

Władze Wisły przeprosiły kibiców za niedzielny wynik w Warszawie, ale zaapelowały też, aby nie odwracali się od drużyny w najbliższych meczach.

 

"Spotkania te mogą być kluczowe w walce o przetrwanie klubu, a ich wynik zależy też w dużej mierze od Waszego wsparcia" – napisano.

 

Dla Wisły, która od kilku lat zmaga się z problemami finansowymi, spadek z ekstraklasy oznaczałby bankructwo. "Biała Gwiazda" po serii pięciu kolejnych porażek zajmuje obecnie czternaste miejsce w tabeli z dorobkiem jedenastu punktów. W następnej kolejce podopieczni trenera Stolarczyka zmierzą się w Bełchatowie z Rakowem Częstochowa.

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze