Serie A: Milik dogonił Bońka. Kolejna strata punktów Napoli

SSC Napoli zremisowało z Atalantą Begramo w środowym spotkaniu Serie A (2:2). Gola na 2:1 w drugiej części gry strzelił reprezentant Polski Arkadiusz Milik.

Piłkarze Napoli od samego początku ruszyli do ataku i naciskali na rywali wysokim pressingiem. Efektem tego była bardzo dobra sytuacja Milika, który już w 2. minucie mógł otworzyć wynik. Reprezentant Polski uderzył jednak prawą nogą w sam środek bramki strzeżonej przez Pierluigiego Golliniego. Kilka chwil później Josil Ilicić próbował zaskoczyć Alexa Mereta uderzeniem z rzutu wolnego, lecz włoski golkiper z kłopotami odbił ten strzał.

Kolejną dobrą sytuację Napoli miało w 12. minucie. Tym razem Jose Callejon nie potrafił jednak pokonać Golliniego. Co nie udało się Callejonowi, wyszło Nikoli Maksimoviciowi. Stoper Napoli wykorzystał centrę Hiszpana i głową z bliskiej odległości skierował futbolówkę do siatki. W 22. minucie po raz kolejny swoje trafienie mógł zanotować Milik, lecz i tym razem jego próby były nieskuteczne.

Z czasem inicjatywę zaczęli przejmować goście i tuż przed przerwą udało im się doprowadzić do remisu. W polu karnym Napoli pojawił się z prawej strony Remo Freuler, który co prawda nie uderzył piłki szczególnie mocno, lecz Meret nie popisał się przy tej interwencji i przepuścił futbolówkę między nogami.

Po przerwie nadal lepiej prezentowała się Atalanta. W 51. minucie groźnie uderzył Mario Pasalić, ale piłka przeleciała tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Mereta. Kilka minut później w odpowiedzi groźnie strzelił Lorenzo Insigne, lecz i tym razem niecelnie. Również niecelnie, w poprzeczkę, z rzutu wolnego w 68. minucie uderzył Milik.

Reprezentant Polski celnie strzelił cztery minuty później. Wykorzystał wówczas świetne podanie Fabiana Ruiza z głębi pola, minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Milik wyrównał tym samym osiągnięcie Zbigniewa Bońka pod względem łącznej liczby goli w historii występów w Serie A (31).

Gdy wydawało się, że Napoli zgarnie trzy punkty, w 86. minucie do remisu doprowadził Josip Ilicić. Reprezentant Słowenii wykorzystał podanie w pole karne i pewnym uderzeniem z lewej nogi pokonał Mereta. Atalanta tym samym zachowała trzecią lokatę w tabeli. Napoli traci do ekipy z Bergamo trzy punkty.

Milik rozpoczął spotkanie w pierwszym składzie i przebywał na boisku przez 82 minuty. Drugi z Polaków grających w Napoli Piotr Zieliński na murawie zameldował się w 11. minucie, zastępując kontuzjowanego Allana.

SSC Napoli - Atalanta Bergamo 2:2 (1:1)
Bramki: Maksimovic 16, Milik 71 - Freuler 42, Ilicić 86

SSC Napoli: Alex Meret - Giovanni Di Lorenzo, Kalidou Koulibaly, Nikola Maksimović, Sebastiano Luperto - Jose Callejon, Allan (11. Piotr Zieliński), Fabian Ruiz, Lorenzo Insigne - Arkadiusz Milik (82. Fernando Llorente), Hirving Lozano (59. Dries Mertens)

Atalanta Bergamo: Pierluigi Gollini - Rafael Toloi, Berat Djimsiti (64. Simon Kjaer), Jose Palomino - Hans Hateboer, Marten De Roon, Remo Freuler, Robin Gosens - Mario Pasalić (69. Timothy Castagne) - Alejandro Gomez (74. Luis Muriel), Josip Ilicić

Żółte kartki: Maksimović, Di Lorenzo, Insigne - Toloi, De Roon, Pasalić

Mecze Serie A można oglądać na antenach Eleven Sports.