EBL: Polpharma Starogard Gdański - Start Lublin. Transmisja w Polsacie Sport News

Koszykówka
EBL: Polpharma Starogard Gdański - Start Lublin. Transmisja w Polsacie Sport News
fot. Cyfrasport

Polpharma Starogard Gdański chce wreszcie się przełamać i wygrać pierwszy mecz w obecnym sezonie Energa Basket Ligi! Jak tym razem zaprezentuje się w starciu ze Startem Lublin? Transmisja meczu Polpharma Starogard Gdański - Start Lublin w Polsacie Sport News.

Zespół z Kociewia stara się robić wszystko, aby w końcu przełamać swoją niemoc w Energa Basket Lidze. Zmieniono już zawodnika (Darnella Edge’a zastąpił Jonathan Williams), a dodatkowo postawiono na zupełnie nowy sztab szkoleniowy (teraz zespół prowadzi Marek Łukomski, któremu pomaga Rafał Frank). W pierwszym meczu - przeciwko WKS Śląskowi Wrocław - nowe elementy nie przyniosły jeszcze odpowiedniego efektu. Jak będzie tym razem?

 

Sporo zależy od postawy Startu. Lublinianie świetnie rozpoczęli ten sezon - od trzech kolejnych zwycięstw (m.in. nad Stelmetem Eneą), ale w ostatnich dwóch meczach musieli uznać wyższość Kinga Szczecin i Asseco Arki Gdynia. Teraz mają jednak szansę na rozpoczęcie nowej serii wygranych.

 

Na pewno warto będzie obserwować pojedynek strzelców. Jonathan Williams już w pierwszym spotkaniu pokazał, że potrafi grać świetnie w ataku - zdobył przecież 22 punkty, 7 zbiórek i 4 asysty. Z meczu na mecz coraz lepiej powinien rozumieć się z kolegami z drużyny, a to powinno przynieść efekty w wynikach. Jego rywalem będzie Brynton Lemar - gracz bardzo uniwersalny, który może być liderem Startu właściwie w każdym starciu. Czy tym razem również pokaże swoje spore umiejętności?

 

Ciekawie zapowiada się także pojedynek rozgrywających, czyli rywalizacja doświadczonego Tweety’ego Cartera z debiutantem na europejskich parkietach, Kamau Stokesem. Sporo ponownie będzie chciał pokazać Daniel Gołębiowski, który ostatnio zaskakiwał celnymi trójkami. W tym elemencie świetny jest również Martins Laksa. Który z nich zdobędzie tym razem więcej punktów?

 

Początek transmisji spotkania Polpharma Starogard Gdański - Start Lublin od godz. 17:30 w Polsacie Sport News.

A.J., plk.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie