EBL: King lepszy w Słupsku od lidera!

King pokonał lidera tabeli Energa Basket Ligi! Szczecinianie w Słupsku wygrali z Grupa Sierleccy Czarnymi 92:77. Świetny mecz zagrał Sherron Dorsey-Walker.

Sherron Dorsey-Walker był świetny na początku spotkania i wyłącznie dzięki jego akcjom King prowadził 8:3. Gospodarze szybko odrabiali straty, a po trójce Williama Garretta był już remis! Szczecinianie odpowiedzieli na to serią… 10:0 i po kolejnych akcjach Kikowskiego i Dorsey-Walkera było już 10:20! Ostatecznie po akcji Mateusza Bartosza po 10 minutach było 16:26. Drugą kwartę Grupa Sierleccy Czarni rozpoczęli od małej serii 6:0, dzięki czemu ciągle byli w grze. Bardzo dobrze prezentował się jednak Filip Matczak, a dzięki temu ekipa trenera Arkadiusza Miłoszewskiego kontrolowała sytuację. Pierwsza połowa po efektownej akcji Schenk - Borowski zakończyła się wynikiem 38:53.

Trafienia Bartosza Jankowskiego w trzeciej kwarcie zbliżyły gospodarzy na dziewięć punktów. Mimo że nieźle prezentował się Kalif Young pod koszem, to King mógł liczyć cały czas na Jakuba Schenka, a także na Sherrona Dorsey-Walkera. Jakub Musiał i William Garrett znacznie zmniejszali różnicę, ale po 30 minutach było 62:68 dla przyjezdnych. Kolejną część meczu szczecinianie rozpoczęli od serii 8:0 i ponownie powiększali swoją przewagę. Ekipa trenera Mantasa Cesnauskisa nie była w stanie już na to realnie odpowiedzieć. King w końcówce grał długie akcje - nie zabrakło trafień Dorsey-Walkera oraz Matczaka. Ostatecznie przyjezdni zwyciężyli 92:77.

Najlepszym graczem gości był Sherron Dorsey-Walker z 24 punktami i 7 zbiórkami. W ekipie gospodarzy wyróżniali się William Garrett i Marek Klassen z 19 punktami.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - King Szczecin 77:92 (16:26, 22:27, 24:15, 15:24).

Punkty:

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: Marek Klassen 19, William Garrett 19, Beau Beech 16, Kalif Young 10, Bartosz Jankowski 8, Jakub Musiał 4, Mikołaj Witliński 1, Adrian Kordalski 0, Dawid Słupiński 0.

King Szczecin: Sherron Dorsey-Walker 24, Stacey Davis 18, Filip Matczak 16, Jakub Schenk 13, Kacper Borowski 12, Mateusz Bartosz 4, Paweł Kikowski 3, Djoko Salic 2, Michał Kroczak 0.