Serie A: "Pistolet" znów nie wystrzelił. Suso pogrążył Recę i Cionka

Koszmarny mecz obejrzeli kibice "Rossonerich" w ramach 10. kolejki Serie A. Dzięki golowi Suso, AC Milan pokonał ostatecznie przedostatnią drużynę ligi, czyli SPAL 2013 (1:0). Po raz kolejny nie wypalił "Il Pistolero", który zanotował kolejny w tym sezonie bezbarwny występ w czerwono-czarnej koszulce. Sytuacja SPAL, którego barw bronią Arkadiusz Reca i Thiago Cionek, staje się tym samym coraz mniej godna pozazdroszczenia.

Przed meczem obie drużyny plasowały się w dolnej części tabeli Serie A. SPAL z dorobkiem siedmiu punktów zajmowała przedostatnie miejsce, ustępując niechlubnego miana "czerwonej latarni" Sampdorii. Milan, z trzema zwycięstwami, jednym remisem i aż pięcioma porażkami, był z kolei trzynasty.

Podopieczni Stefano Piolego cały czas próbują powrócić do cienia formy sprzed lat, jednak w ich grze trudno znaleźć jakiekolwiek pozytywy. Na zacięcie magazynka w obecnym sezonie cały czas cierpi Piątek, który w dotychczasowych dziewięciu kolejkach strzelił zaledwie trzy gole.

Pierwsza połowa spotkania potwierdzała formę, jaką w obecnym sezonie Serie A prezentują obie ekipy. Sytuacji było jak na lekarstwo, a najlepszym komentarzem był fakt, że kibice "nagrodzili" schodzących do szatni piłkarzy gwizdami.

W 63. minucie drogę do bramki Etrita Berishy znalazł w końcu przebywający na placu gry od początku drugiej połowy Suso. Hiszpan kapitalnie wykorzystał rzut wolny i z odległości około osiemnastu metrów zapakował piłkę obok prawego słupka. Do końca meczu wynik już się nie zmienił i ostatecznie trzy punkty zostały na "San Siro".

Kolejny mecz bez historii zanotował Piątek, któremu nie udało się zapisać na swoim koncie zbyt wielu dobrych akcji.

Cały mecz na ławce rezerwowych gości spędził Bartosz Salamon.

AC Milan - SPAL 2013 1:0 (0:0)
Bramka: Suso 63'.

Żółte kartki: Duarte, Donnarumma, Calhanoglu, Bennacer - Floccari, Vicari, Cionek, Kurtic.

AC Milan: Gianluigi Donnarumma - Leo Duarte, Mateo Musacchio (46' Davide Calabria), Alessio Romagnoli, Theo Hernandez - Lucas Paqueta (88' Giacomo Bonaventura), Ismael Bennacer, Franck Kessie - Samu Castillejo (57' Suso), Krzysztof Piątek, Hakan Calhanoglu.

SPAL 2013: Etrit Berisha - Thiago Cionek, Francesco Vicari, Nenad Tomović - Gabriel Strefezza (82' Alberto Paloschi), Alessandro Murgia, Simone Missiroli (71' Mattia Valoti), Jasmin Kurtic, Arkadiusz Reca (82' Jacopo Sala) - Andrea Petagna, Sergio Floccari.

Sędzia: Marco Piccini.