Eredivisie: Zwolle bez szans w starciu z niepokonanym Ajaksem

W 12. kolejce Eredivisie Ajax Amsterdam pokonał Zwolle 4:2. Podopieczni Erika Ten Haga prowadzili trzema bramkami, jednak błędy w obronie spowodowały, że do końca walczyli o korzystny wynik. Dzięki wygranej umocnili się na pozycji lidera.

W bieżącym sezonie Ajax to zdecydowanie najlepsza drużyna w Eredivisie. Piłkarze z Amsterdamu są zdecydowanym liderem rozgrywek, nie przegrywając żadnego spotkania. W meczu z Zwolle byli zdecydowanym faworytem.

Początek w wykonaniu Ajaksu był bardzo obiecujący. Już w szóstej minucie Quincy Promes otworzył wynik spotkania, a chwilę później dołożył drugie trafienie. W tym sezonie Holender ma już na swoim koncie osiem trafień.

Po dwudziestu minutach goście prowadzili już trzema bramkami. Autorem trafienia był David Neres. Przed przerwą przewaga Ajaksu zmalała, ponieważ Andre Onanę pokonał Gustavo Hamer.

W drugiej połowie goście ponownie kontrolowali spotkanie, ale proste błędy wkradły w szeregi zespołu sporo nerwowości. Wykorzystało to Zwolle, które zdobyło drugie trafienie tego wieczoru. Mustafa Saymak strzelił swojego pierwszego gola w sezonie, przywracając wiarę w zespole na odwrócenie losów meczu.

W 69. minucie gospodarze byli bliscy dokonania niemożliwego. Saymak pokonał bramkarza, czym wprawił trybuny w szał radości. Trwał on jednak bardzo krótko, ponieważ sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i nie uznał trafienia.

W samej końcówce Ajax ustalił wynik spotkania. Autorem bramki był Neres, dla którego był to drugi gol w piątkowy wieczór. Dzięki wygranej zawodnicy Ten Haga umocnili się na pozycji lidera, z przewagą dziewięciu punktów nad grupą pościgową: Alkmaarem, PSV i Vitesse.

Zwolle - Ajax 2:4 (1:3)
BramkiGustavo Hamer 35, Mustafa Saymak 62 - Quincy Promes 6, 11, David Neres 20, 88