ITTF Challenge: Bliźniaczki w ćwierćfinale, Badowski w 1/8 finału

Inne
ITTF Challenge: Bliźniaczki w ćwierćfinale, Badowski w 1/8 finału
fot. PAP

Bliźniaczki Anna i Katarzyna Węgrzyn (AZS UE Wrocław) awansowały do ćwierćfinału, zaś Marek Badowski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) zakwalifikował się do 1/8 finału singla turnieju ITTF Challenge Belarus Open w tenisie stołowym w Mińsku.

18-letnie siostry wygrały w pierwszej rundzie z pingpongistkami gospodarzy Nadieżdą Bogdanową i Darią Trigołos 3:0. W sobotę rywalkami Polek będą Włoszki Chiara Colantoni i Jamila Laurenti.

 

22-letni Badowski, który zajął drugie miejsce w zawodach tej samej rangi we Władysławowie, odniósł w piątek dwa zwycięstwa. Najpierw pokonał 17-letniego Chińczyka Gao Yanga 4:3, a następnie Węgra Bence Majorosa 4:0.

 

W 1/8 finału spotka się z Anglikiem Tomem Jarvisem, którego niedawno pokonał w ćwierćfinale Polish Open. Jeśli reprezentant biało-czerwonych znów okaże się lepszy, w walce o półfinał być może zmierzy się z wicemistrzem Europy sprzed trzech lat Francuzem Emmanuelem Lebessonem. Dwa miesiące temu Badowski i Lebesson rywalizowali, przy stanie 2:2, w 1/4 finału DME w Nantes. Wówczas górą był Lebesson.

 

W pierwszej rundzie gry pojedynczej w stolicy Białorusi wystąpili także inni Polacy: Samuel Kulczycki przegrał z występującym przez wiele sezonów w polskiej superlidze Białorusinem Pawłem Płatonowem 2:4, Julia Szymczak uległa 28. na świecie i jednocześnie broniącej tytułu Japonce Saki Shibacie 0:4, Katarzyna Węgrzyn przegrała z Belgijką Lisą Lung 2:4, a Julia Ślązak z Angielką Ho Tin-Tin 0:4.

 

Wygrała tylko mistrzyni kontynentu juniorek Anna Węgrzyn - 4:3 z Colantoni. W 1/16 finału nie sprostała jednak Francuzce Marie Migot 2:4.

 

W 1/8 finału turnieju młodzieżowców Maciej Kubik został wyeliminowany przez Chińczyka Niu Guankaia (1:3). Znakomicie spisuje się natomiast mistrzyni Europy juniorek w mikście Katarzyna Węgrzyn (złoto w Ostrawie w parze z Kulczyckim), która w ćwierćfinale pokonała swoją siostrę Annę 3:1, a w sobotnim półfinale jej przeciwniczką będzie Rosjanka Waleria Szczerbatych.

MM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie