Superpuchar Włoch: Sir Safety Perugia - Itas Trentino. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Siatkówka
Superpuchar Włoch: Sir Safety Perugia - Itas Trentino. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. Cyfrasport

W drugim półfinale siatkarskiego Superpucharu Włoch dojdzie do konfrontacji wicemistrza Italii z trzecim zespołem ubiegłorocznych rozgrywek Serie A1. Sir Safety Perugia zmierzy się z Itasem Trentino. Będzie to zatem powtórka z poprzedniego sezonu, kiedy oba zespoły spotkały się na tym samym etapie tych zmagań. Transmisja meczu w Polsacie Sport Extra.

W październiku 2018 roku ekipa z Trydentu pokonała w półfinale Superpucharu team z Perugii bez straty seta, aby w finale przegrać z Leo Shoes Modena po tie-breaku. Wilfredo Leon i spółka postarają się o rewanż, tym bardziej, że ostatnie starcie obu drużyn w ramach 16. kolejki poprzedniego sezonu Serie A1 również zakończyło się triumfem Itasu (3:0).

 

Co ciekawe, jedni i drudzy w minionym sezonie ligowym zajęli dwa pierwsze miejsca w tabeli po rundzie zasadniczej, lecz żadnemu z nich nie było dane sięgnąć po mistrzostwo kraju, a zespołem, który ich pogodził było Cucine Lube Civitanova. Siatkarze Sir Safety musieli zadowolić się srebrnym medalem, natomiast zawodnicy Trentino sięgnęli po brązowy krążek. W obecnym sezonie SuperLegi, podopieczni Vitala Heynena po trzech kolejkach plasują się na piątej lokacie z bilansem dwóch zwycięstw oraz porażki. Z kolei zespół dowodzony przez Angelo Lorenzettiego może pochwalić się kompletem zwycięstw, punktów oraz niestraconym setem.

 

W składach obu drużyn nie brakuje wielkich gwiazd, a tą największą jest niewątpliwie przyjmujący Perugii - Wilfredo Leon. Reprezentant Polski powinien czuć wsparcie Aleksandara Atanasijevicia oraz doświadczonego środkowego - Marko Podrascanina. A kim może postraszyć Trentino? Aaron Russell, Luca Vettori, Simone Giannelii, Srećko Lisinac oraz Jennia Grebennikov to zawodnicy, którym niestraszny żaden rywal.

 

Przy tak wyrównanych zestawieniach oraz tak wyrównanej historii spotkań (dziesięć ostatnich konfrontacji to sześć zwycięstw Perugii, cztery zwycięstwa Trentino), wskazać faworyta piątkowej rywalizacji jest wręcz niemożliwe. To jedynie zwiastuje olbrzymie emocje i znakomite widowisko.

 

Transmisja meczu Sir Safety Perugia - Itas Trentino o godz. 18:00 w Polsacie Sport Extra.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze