Superpuchar Włoch: Cucine Lube Civitanova - Leo Shoes Modena. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Siatkówka
Superpuchar Włoch: Cucine Lube Civitanova - Leo Shoes Modena. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. Cyfrasport

W piątkowe popołudnie spotkaniem Cucine Lube Civitanova z Leo Shoes Modena zostaną zainaugurowane zmagania o Superpuchar Włoch. Oba zespoły spotkały się w ubiegłorocznym półfinale tych rozgrywek i wówczas lepsza okazała się ekipa Bartosza Bednorza. Czy mistrzowie Italii pokuszą się o rewanż? Transmisja w Polsacie Sport Extra.

Ubiegłoroczna konfrontacja obu ekip w ramach półfinału Superpucharu dostarczyła wielu emocji i zakończyła się tie-breakiem. Siatkarze z Modeny przegrywali już 1:2, ale zdołali odwrócić losy rywalizacji i awansować do finału, w którym okazali się lepsi od Itasu Trentino.

 

Oba zespoły udanie rozpoczęły tegoroczne zmagania w SuperLega, mając na swoim koncie komplet zwycięstw i zajmując dwie pierwsze lokaty w tabeli. Drużyna Lube do tej pory odprawiła z kwitkiem ekipy z Piacenzy, Sory i Mediolanu - za każdym razem bez starty seta. To samo można powiedzieć o Modenie, która rozegrała jedno spotkanie mniej, pokonując teamy z Padwy oraz Piacenzy.

 

Polscy kibice liczą, że oprócz zagranicznych gwiazd światowego formatu, które znajdują się w składach jednych i drugich - Osmany Juantoreny, Joandry Leala, Roberlandy Simona oraz Matthew Andersona, Ivana Zajcewa czy Micah Christensona - pojawią się także reprezentanci Biało-Czerwonych. Zawodnikiem Lube jest Mateusz Bieniek, który powinien spotkać po drugiej stronie siatki Bartosza Bednorza.

 

Piątkowy mecz to także starcie dwóch osobistości ze świata włoskiej siatkówki - Ferdinando De Giorgiego z Andreą Gianim.

 

Mimo, że zawodnicy z Modeny wygrali ubiegłoroczne starcie z Lube w półfinale Superpucharu, sięgając potem po to trofeum, to jednak cztery kolejne konfrontacje kończyły się zwycięstwami Cucine. Mistrzowie Włoch dwukrotnie wygrali w rozgrywkach ligowych (3:2 na wyjeździe, 3:0 u siebie) oraz dwukrotnie w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów (3:0 u siebie, 3:1 na wyjeździe). Warto podkreślić, że piątkowy mecz odbędzie się w hali Eurosole Forum, czyli na obiekcie Lube, czyniąc ten zespół minimalnym faworytem.

 

Transmisja meczu Cucine Lube Civitanova - Leo Shoes Modena o godz. 15:30 na Polsatsport.pl.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie