Kolejny świetny występ Muzaja w Rosji! 31 punktów reprezentanta Polski

Siatkówka
Kolejny świetny występ Muzaja w Rosji! 31 punktów reprezentanta Polski
fot. CyfraSport

Najsłabszy zespół rosyjskiej Superligi Gazprom-Jugra Surgut przegrał swój trzeci mecz w tym sezonie, jednak kolejny świetny występ zaliczył reprezentant Polski, Maciej Muzaj. Atakujący był najjaśniejszym punktem swojego zespołu i zakończył starcie z Dynamem Moskwa (1:3) z 31 punktami na koncie.

Surgut liczył na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, jednak Dynamo okazało się poza zasięgiem. W pewnym momencie był remis w setach (1:1), jednak gospodarze nie potrafili podtrzymać dobrej gry i uznali wyższość Sama Deroo i jego kolegów (21:25, 25:23, 25:19, 25:23).
 
Na plus należy jednak zapisać występ Muzaja, który zakończył spotkanie z 31 oczkami i 50-procentową skutecznością.
 
Był to już kolejny dobry mecz reprezentanta Polski, który zaliczył efektowne wejście do swojego nowego zespołu. 25-latek zdobył 22 punkty już w debiucie, ale jego wysoka skuteczność nie przekłada się na punkty zespołu - ten wciąż czeka na otwarcie swojego dorobku. Polak z 71 punktami jest z kolei najlepiej punktującym w całej lidze.
 
Urodzony we Wrocławiu siatkarz poprzedni sezon spędził w Treflu Gdańsk, aby pod koniec rozgrywek w ramach transferu medycznego zasilić barwy ONICO Warszawa. Przed nowym sezonem 25-latek pierwszy raz w swojej karierze postanowił spróbować sił w lidze zagranicznej. Wybór padł na ligę rosyjską.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze